Порушників карантину покарають: Рада ухвалила закон щодо боротьби з коронавірусом

17 березня 2020, 08:57

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Депутати схвалили термінові заходи для запобігання поширенню небезпечного вірусу

Верховна Рада на позачерговому засіданніухвалила закон №3219 про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусу. Відповідний документ підтримали 344 народних депутата.

Реклама

Схваленим законом дозволяється проведення закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для запобігання поширенню коронавірусу без застосування процедур, передбачених законом України "Про державні закупівлі".

Також дозволяється стовідсоткова передоплата за такі товари, роботи і послуги; звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів, медичних виробів і/або медичного обладнання.

На Кабінет міністрів покладаються функції контролю за цінами на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари.

Такі норми матимуть тимчасовий характер.

Реклама

Законом також вводиться наступне:

  • можливість роботи вдома для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки;
  • надання права власникам змінювати режими роботи органів, установ, підприємств, установ, організацій;
  • заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його відміни);
  • заборона на залучення до адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до територіальних органів / підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовження терміну перебування на території України, в зв'язку з введенням карантину;
  • віднесення юридичного факту введення карантину в форс-мажорних обставинах;
  • продовження термінів отримання та надання адміністративних та інших послуг;
  • ряд заходів, спрямованих на захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, недопущення припинення надання житлових субсидій, реєстрації безробітних щойно;
  • заборона на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

Уряду в тижневий строк доручається встановити додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, безпосередньо зайнятим на роботах з ліквідації зараження коронавирусною хворобою, в розмірі до 200 відсотків заробітної плати на період карантину, а також доплат окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності країни.

Закон також передбачає адміністративну відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусом, а також підвищення кримінальної відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. Штраф для громадян від 17 до 34 тис. гривень, для посадових осіб – 34-170 тис. гривень.

Випадки неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі посадовими особами відповідно до вимог закону, спрямованими на запобігання коронавірусу, каратимуть штрафом 700-1 000 неоподатковуваних мінімумів (11,9-17 тис. гривень).

Реклама

В Україні на сьогоднішній день сім підтверджених випадків зараження коронавірусом, один з яких виявився летальним. Влада України ввела жорсткі заходи з протидії поширенню вірусу і до карантину додали ще більш жорсткі заходи – в Україні заборонили всі пасажирські перевезення з 18 березня, а також закрите міжнародне авіасполучення.

Крім того, уряд ввів серйозні обмеження для громадського транспорту – закрите метро, в маршрутках можна перевозити не більше ніж 10 осіб, в автобусах не більше 20. Президент Володимир Зеленський прокоментував нові обмеження.

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти