Медична реформа: Супрун чекає від президента рішення

20 грудня 2017 11:54

За її словами, найближчим часом відбудеться засідання уряду, на якому будуть прийняті підзаконні акти, щоб почати медичну реформу в 2018 році

Исполняющий обязанности министра здравоохранения Украины Ульяна Супрун надеется, что президент подпишет закони про медичну реформу до кінця цього тижня. Про це вона сказала журналістам перед засіданням уряду.

Реклама

"Сподіваюся, що до кінця цього тижня буде підписано", – заявила вона.

Також, за її словами, найближчим часом відбудеться засідання уряду, на якому будуть прийняті підзаконні акти, щоб почати медичну реформу в 2018 році.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада прийняла закон "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" (№6327). Відповідно до закону, держава гарантує надання громадянам необхідних їм медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних з наданням: екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) та паліативної медичної допомоги; медичної реабілітації; медичної допомоги дітям до 16 років і медичної допомоги в зв'язку з вагітністю та пологами. Оплата здійснюється за рахунок коштів держбюджету відповідно до тарифів.

Крім того, за рахунок держбюджету окремо здійснюється фінансове забезпечення програм громадського здоров'я, заходи боротьби з епідеміями, проведення медико-соціальної експертизи, діяльності, пов'язаної з проведенням судово-медичної і судово-психіатричної експертиз та інших програм в галузі охорони здоров'я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом міністрів.

В тренді
Хабар – один мільйон, свобода – п'ять. Заступник голови Харківської облради зможе вийти з СІЗО під заставу
Чиновника затримали під час отримання хабара в 1 млн 50 тис - від директора комунального підприємства. Колаж: "Сьогодні"
Реклама

14 листопада Рада прийняла президентський закон про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості (№7117). Ним встановлюється, що медичне обслуговування в сільській місцевості забезпечують заклади охорони здоров'я, в тому числі центральні районні лікарні, центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти, амбулаторії, медичні пункти, медичні кабінети, мобільні медичні кабінети, аптечні пункти, а також лікарі загальної практики – сімейні лікарі та лікарі інших спеціальностей, які надають первинну медичну допомогу та зареєстровані як фізичні особи-підприємці і отримали в установленому законом порядку ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики, а також уклали договір про медичне обслуговування населення з відповідним розпорядником бюджетних коштів.

Держава забезпечує виконання заходів щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості за низкою основних напрямків, в числі яких сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності, вдосконалення мережі закладів охорони здоров'я та матеріально-технічної бази дошкільних установ, проведення в сільській місцевості періодичних виїзних прийомів лікарів -спеціалістів.

Кабмін визначає порядок і критерії забезпечення за рахунок коштів державного бюджету закладів охорони здоров'я в сільській місцевості обладнанням і транспортними засобами, необхідними для медичного обслуговування населення. Зокрема, сучасними комп'ютерними і телекомунікаційними технологіями і засобами для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров'я, організації медичного обслуговування.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти