Генерал-розвідник пояснив, чому Трампу вигідно завершити війну на Донбасі

США не можуть вирішувати світові проблеми без Росії – на зустрічі Трампа з Путіним є шанс зрушити з мертвої точки по Україні

Президенту США Дональду Трампу на зустрічі з російським лідером Володимиром ПутінимдоведетьсяобговорюватиУкраїну,іце питаннябудеоднимзголовних,аджевійнанаДонбасіможевперспективіпереростивглобальнийконфлікт.

Таку думку "Апострофу"висловивекс-главаСлужбизовнішньоїрозвідкиМиколаМаломуж.

Реклама

Він зазначив, що, незважаючи на агресію Росії, Захід все одно рахується з Москвою і веде з нею переговори. І недавнє врегулювання конфлікту між США і Північною Кореєю також не минуло без участі Росії, впевнений генерал.

"Була проведена велика робота, і Росія була одним з факторів цієї роботи. З Москвою будуть рахуватися і нам потрібно це визнати. Але світ намагається сформулювати новий порядок денний і поставити Росію в певні рамки, вийти на нові домовленості. Спочатку вони можуть бути неофіційними, а вже потім стати офіційними. Колись Гельсінські угоди так визначили стратегію світу. Сьогодні цей механізм відпрацьовують, і протягом року ми вийдемо на глобальні домовленості. Переговори тривають в форматі ЄС-США-Канада-Індія-Бразилія-Кі ай-Японія-Австралія-Росія. Вони стосуються як нової моделі глобальної безпеки, так і локальних питань типу України, Сирії, Ірану та ін. Це потужний міжнародний формат, який змушує Росію йти на системні поступки – вихід з Донбасу, відновлення суверенітету України над цими територіями, відновлення їх за допомогою міжнародних інвестицій. Це те, що зараз на порядку денному, тому контакт Трампа і Путіна також буде присвячений визначенню, з одного боку, актуальних сьогодні гострих проблем (Північна Корея, Іран, Сирія, Україна, глобальні загрози)", – пояснив Маломуж
.

У тойжечасТрампповиненрозуміти,щоУкраїнаєважливиммоментомвнинішнійгеополітиці,іїїпроблемизРосієюможутьпереростивсерйознубідудляЗаходу,підкресливгенерал.

"Україна, де йде війна, – це гаряча точка світу, яка може бути детонатором світових проблем: протистояння Росії і НАТО, глобальної війни, включаючи ядерну, тому проблему України на світовому рівні треба зняти. Думаю, Трамп торкнеться і це питання, тому що ми обговорювали дорожню карту по Україні та з керівництвом США, європейських країн. Думаю, це буде черговий, але важливий етап переговорів", - додав він.

УпередденьзустрічіпрезидентівСШАіРосіївГельсінкі16 липня наЗаходіобговорюють,чогочекатиУкраїнівідпереговорів
. Експерти Atlantic Council дали прогноз, що Крим Путину Трамп не віддасть. Вонивпевнені,щовразіякщоамериканськийпрезидентспробуєзробити"неправильнікроки",тоцесильнопозначитьсянавідносинах зсоюзникамивЄвропіінавітьсвоїмисоратниками.

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Останні новини
Реклама
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти