Люди мусять бачити, що в країні є влада і вона знає, що робити – Арсеній Яценюк

20 березня 2020, 00:18

Олена Кузьмич Олена Кузьмич

Щодо економічного становища, Арсеній Яценюк підкреслив, що поки минає "перша шокова хвиля"

Основні інструменти для подолання сьогоднішньої ситуації: перегляд бюджету, збільшення допомоги від МВФ, підтримка бізнесу, соціальна допомога, мобілізація медичної системи і чітка комунікація з громадянами. Про це заявив прем'єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк в ток-шоу на одному з українських телеканалів.

Реклама

Арсеній Яценюк зазначив, що тільки зараз в Україні починає зростати кількість людей, ідентифікованих як такі, що уражені коронавірусом. "Тільки зараз прийдуть тест-системи. І тільки зараз щодня ми будемо бачити динаміку. Треба молитися Богу, щоб ця динаміка була не надто швидка. Але крім молитви Богу, вся влада і вся українська система охорони здоров'я мусить зробити все, щоб уповільнити темпи зростання", – сказав він.

Пік захворюваності, зі слів Арсенія Яценюка, найімовірніше, припаде на квітень: "І добре, якщо пік буде не дуже високий і вдасться відкласти високу швидкість ураження. Тоді це дасть можливість системі охорони здоров'я впоратися".

Щодо економічного становища, то Арсеній Яценюк підкреслив, що поки минає "перша шокова хвиля": "Значна частина людей перестала виходити на роботу. Насамперед це буде удар по сектору обслуговування".

До того ж, світові зовнішні ринки почали падати: "немає споживання".

Реклама

"Головне – що буде післязавтра зі світовою економікою, ніхто не знає. Чарівних паличок не існує, так само як і чарівних рецептів. Існує тільки одне – зараз треба діяти", – сказав він.

"Страх – це найгірше, що може бути. Страх, який паралізує волю до дій. А ще якщо не знають, що робити, і на це накладається страх – це тоді ставить взагалі перед державою загрозу існування державності та захисту громадян цієї держави. Зараз для влади потрібні дуже конкретні рішення", – підкреслив він.

Завданням номер один Арсеній Яценюк назвав перегляд бюджету: "До дефіциту бюджету за найкращих оцінок можуть додавати вже зараз 200 млн гривень. І ми не знаємо, як буде до кінця року".

В тренді
Росія хоче почати нову війну з Україною: у США назвали причину

"Це означає, що потрібно збільшувати обсяг дефіциту, зменшувати так звані непрофільні витрати – зараз всі витрати мусять сконцентруватися на медицині, армії та соціальному забезпечені".

Друге, це, з його слів, збільшення пакету допомоги від МВФ.

Реклама

Щодо банківської системи, Арсеній Яценюк наголосив на важливості НБУ "не допустити розбазарювання резервів і космічного валютного курсу".

Він також наголосив на необхідності допомоги бізнесу з боку НБУ і всієї банківської системи: "Там, де значні кредитні портфелі, і людям треба повертати кредити, вони не зможуть сьогодні повернути. І суб'єкти малого бізнесу, і великого бізнесу. Потрібне відстрочення погашення кредитів. Плюс держава мусить вливати гроші в державні компанії, і через кредити, і через збільшення статутного фонду, щоб люди не втратили роботу і було якесь виробництво. І так само державі треба буде давати кредити для суб'єктів малого та середнього підприємництва, щоб вся ця економічна система, яка сьогодні побудована, прожила кризовий період".

Він наголосив на необхідності мобілізації всіх ресурсів усієї української медицини: "проінвентаризувати всі та також приєднати й військову медицину, і медицину Національної гвардії".

Має бути забезпечена й продовольча безпека країни і введення продовольчих регуляцій.

"Потрібна чітка комунікація з людьми, починаючи з рівня президента і завершуючи рівнем голови районної адміністрації. Люди мусять бачити, що в країні є влада, яка несе відповідальність, і ця влада знає, що робити. Вони мусять це бачити, відчувати та знати", – підкреслив Арсеній Яценюк.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти