Ляшко пропонує записати неплатників аліментів до реєстру боржників

9 лютого 2018 13:23

В Україні набрав чинності закон про санкції щодо неплатників аліментів

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко закликав колег-депутатів сплатити аліменти або скласти мандат.

Реклама

Він заявив: серед тат, які не сплачують аліменти на своїх дітей, є не тільки депутати, а й колишні міністри. Усіх безвідповідальних батьків Ляшко пропонує перерахувати і занести до реєстру боржників. А колег покарати гривнею і віддати їхню зарплату покинутим дітям.

"Хто з чоловіків не сплачує аліменти, пишіть мені. Ми знайдемо цих лицемірних євнухів і змусимо виплатити вам аліменти. Щоб ваші діти були в теплі й добрі. Зрозуміло, що на ці гроші дитину на ноги не поставиш. Але це питання совісті і принципу" , – заявив Олег Ляшко, звертаючись до жінок, чиї чоловіки не сплачують аліменти.

Як відомо, в Україні набув чинності закон про санкції відносно неплатників аліментів. У законі зазначено, що він набирає чинності через місяць після публікації в офіційній пресі. 4 січня закон про аліменти підписав президент України, документ був у "Голосі України" 6 січня.

Одними з головних нововведень стали посилені покарання за несплату аліментів. Так, згідно з новим законодавством, якщо борг зі сплати аліментів перевищив суму платежів за 6 місяців, неплатнику загрожує:

  • заборона на виїзд за кордон;
  • заборона на використання зброї (в тому числі і пневматичної);
  • заборона на полювання;
  • заборона на водіння авто (виняток передбачено для військових під час мобілізації та учасників АТО, якщо це є для них способом заробітку або ж авто використовується в зв'язку з інвалідністю)
    призначення двох місяців соцробіт (оплата на погашення заборгованості, під виняток потрапляють інваліди, вагітні, жінки старше 55 років і чоловіки старше 60 років.)
Реклама

Змінилися й фінансові санкції за несплату аліментів. У разі виникнення заборгованості з вини платника аліментів, одержувач аліментів має право вимагати неустойку в розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, однак сума неустойки не повинна перевищувати 100% розміру основної заборгованості.

Крім того, тепер при нарахуванні розміру аліментів суд враховує цілий перелік чинників:

  • стан здоров'я дитини;
  • стан здоров'я та матеріальний стан платника аліментів;
  • наявність у платника аліментів інших дітей, осіб, які потребують утримання;
  • матеріальний стан того з батьків, з ким проживає дитина.

Нагадаємо, згідно зі змінами, які стали чинними влітку 2017 року, мінімальний розмір аліментів збільшився. Суд не може визначити дитині розмір аліментів менше 50% від прожиткового мінімуму (до цього було 30%), а всі виплати вважаються власністю дитини.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти