Лутковська: У влади немає механізму, щоб забрати людей з Первомайська

1 вересня 2014, 01:40

События на ТК Украина

Українська влада робить максимум для того, щоб забезпечити ті гуманітарні коридори, які є

У прямомуефіріінформаційно-аналітичної програми "Подіїтижня"УповноваженийВерховноїРади з правлюдини ВалеріяЛутковськапрокоментувалановийвипускспеціального проекту"Подіїтижня. Спецрепортаж": "Первомайськ. За межею".

За словамиВалеріїЛутковської, механізмудлятого, щобзабратиз Первомайськалюдей, якізнаходятьсявпідвалах, покинемає:"На жаль, такогомеханізмузараз немає.Давайтеговоритивідверто: дужев багатьохвипадкахвсезалежить нелише від українськоївлади.Жодного разузавесь час проведенняАТОу мене небуложодного фактуперешкоджанняреалізаціїправана життягромадянУкраїниз бокусилАТО. Ямаю наувазі, що тігуманітарнікоридори, якібули організованісиламиАТО-завждидотримувалисясиламиАТО. І говоритипро те, щоє якісьмеханізми -зараз складно, враховуючи,щовсе залежить нетільки відУкраїни. Дужебагато речейзараззалежать, на жаль, відтихнезаконнихформувань, якідіютьврамках, такзваних, ЛНРіДНР. Іядумаю, що обомсторонампотрібнорозуміти- як бине склаласянадаліжиття -програвши-це тімирніжителі, якіпережиливесьцейжах. Тідіти, яким тепервсе життяжити зспогадамипро те, як їхбомбилиі як вониховалисявпідвалах, і як вонибуливситуації, колиїсти можна тількипомідори".

Вонапідкреслює-"українськасторонаготовазабиратилюдей". "Мушу сказати, щомизабиралиіз зониАТОдужебагатьох.На жаль, те, що стосувалося, наприкладдітей, якіперебуваливустановах -дитячихбудинках, інтернатах-була забороназ бокуДНРіЛНРнавивезенняїхнатериторіюУкраїни. Тому, доводилося діятивсупереч цьомузабороні. Вивозилитих, когомоглививезтитоді. На жаль, далеконе всіхвдалосявивезти. Але українськавлада робитьмаксимумдлятого, щобзабезпечититігуманітарнікоридори, які є.На жаль, не все залежитьтільки відУкраїни", -підсумувалаВалеріяЛутковська.

Нагадаємо, цейвипускпроекту "Події тижня. Спецрепортаж": "Первомайськ. За межею" ставрозповіддюпро життялюдейвмістіПервомайськ, фактично, стертого з лицяЗемлі: 7000 осібосьвже40днів живутьпідобстрілами, ілюдицілодобово непокидаютьпритулківвпідвалах. У Первомайськунемає світла, водиі газу, продукти -на результаті.За тримісяціжоден журналісту гинучому містіпобувати незміг.Спеціальнийкореспондентканалу "Україна" АнтонінаМаровдісталапершою,комувдалосяпотрапитинаконтрольованубойовикамитериторіюПервомайська, і знятипобаченесамостійно, налюбительськукамеру.

Дивітьсяінформаційно-аналітичну програму"Подіїтижня"наофіційномусайті каналу, атакожнасайтівідеоресурсуoll.tvінановинномупорталі
segodnya.ua.

Реклама

В тренді
Пригрозив звільненням: Шмигаль різко відповів Кличку через локдаун

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти