Лукашенко хоче тіснішої співпраці з Заходом

17 квітня 2015, 18:01

Президент запропонував обговорити бачення Євросоюзом перспектив співпраці з Білоруссю

Білорусь зацікавлена в тому, щоб тісніше співпрацювати із Заходом по ряду напрямків. Про це заявив президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко 17 квітня на зустрічі з єврокомісаром з європейської політики сусідства та переговорах про розширення ЄС Йоханнесом Ханом, повідомляє прес-служба глави держави.

Реклама

Глава білоруської держави звернув увагу на те, що у Білорусі та ЄС останнім часом розвернувся інтенсивний діалог, з'явилися нові напрямки та інтереси двосторонньої взаємодії.

Зокрема, за словами президента, Білорусь зацікавлена у тіснішій співпраці з Європейським союзом в області технологій, насамперед цивільного призначення, у розвитку економічних контактів.

Олександр Лукашенко зазначив, що дуже актуалізовано останнім часом такий напрямок, як безпека, особливо в східному регіоні Європи. Крім того, важливою є взаємодія з припинення транскордонної злочинності. Президент підкреслив, що Білорусь вносить істотний внесок в боротьбу з проникненням наркотиків, ядерних речовин на територію Європи. "Думаю, що цей напрямок вже найближчим часом буде все більше і більше представлятися актуальним", – сказав Глава білоруської держави.

Президент запропонував обговорити бачення Євросоюзом перспектив співпраці з Білоруссю.

Реклама

Президент вважає, що Євросоюзу слід визначити кілька напрямів співпраці і з Євразійським економічним союзом.

В тренді
Чи буде сьогодні засідання РНБО? Нам відповіли в Офісі президента

"Якщо хтось в Європі вважає, що це об'єднання можна не помічати, це неправильно, – сказав Олександр Лукашенко. – К цій структурі проявляють інтерес багато держав світу, особливо азіатські. Думаю, що Європейському союзу треба було б знати про основні тенденції, які відбуваються в Євразійському економічному союзі, а можливо, і вибудовувати вже сьогодні відносини з цим глобальним ринком". Олександр Лукашенко вважає, що слід реалізувати ініціативу про глобальну співпрацю від Лісабона до Владивостока.

"Думаю, що ми прийдемо і до того, що і наші військово-політичні блоки будуть якось підтримувати контакти, а може бути, і співпрацювати", – зазначив Глава білоруської держави, маючи на увазі НАТО і ОДКБ.

Що стосується участі Білорусі в ініціативі "Східне партнерство", то президент зазначив, що в країні бачать "партнерство" в перспективі переформатувати.

"Хотілося б, щоб воно було переформатовано зі звичайною політики (напевно, цей етап вже пройдено, він був, може бути, і необхідний) до тіснішого конкретного співробітництва, заснованого на вирішенні економічних проблем", – сказав Глава білоруської держави.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти