Луценко розповів про принципи набору нових прокурорів і їх зарплати

16 квітня 2018, 14:29

За даними генпрокурора, є 330 вакансій на 307 слухачів академії, які повинні через рік, після закінчення навчання, стати місцевими прокурорами

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що в найближчий рік планує заповнити понад 300 вакансії в місцевих прокуратурах за новим принципом обрання кандидатів. Про це він сказав під час спілкування з журналістами після відкриття навчання зі спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора в Національній академії прокуратури України, 16 квітня.

Реклама

За його словами, зараз є 330 вакансій на 307 слухачів академії, які повинні через рік, після закінчення навчання, стати місцевими прокурорами.

"Я очікую нової крові, яка заходить в прокуратуру. Тому що це вперше, коли абсолютна більшість, майже 80%, люди з поза системою", – сказав Луценко.

Він зазначив, що це молоді і амбітні люди, які "повинні змінити ставлення в місцевих прокуратурах до людей, закону і справедливості".

На питання, в чому різниця від попереднього набору прокурорів, Луценко відповів, що попередній набір був через конкурс, який проводився навіть не в академії.

Реклама

"Здається, вони здавали тести, а потім на співбесіді, в тому числі, і з Генпрокурором, вибирали кандидата. По суті, співбесіда визначало все", – сказав глава ГПУ.

Він додав, що тоді змін не відбулося, оскільки "кожен місцевий керівник хотів бачити знайомих йому людей".

"В результаті з 200 осіб – 178 прокурорів пройшли зі старої системи і лише 22 – нових. З них вижили в органах прокуратури лише одиниці", – сказав Луценко.

Він зазначив, що в результаті більшість людей звільнилося через недовіру до такого методу обрання кандидатів на посади і низькі зарплати.

"Сьогодні ми маємо абсолютно відкриту систему, де я не маю ніякого впливу на результати тестів і ніхто з керівників підрозділів не має. Не буде ніяких співбесід. Йдеться тільки про тести, іспити і модулях. Результат покаже державна атестація", – заявив генпрокурор.

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)
Реклама

Луценко пояснив, що якщо кандидати, які покажуть високі результати, скажуть, що хочуть працювати прокурорами, наприклад, конкретно Дніпропетровської або будь-якої іншої прокуратури, то ніхто не зможе їм у цьому перешкодити, вони будуть призначені на ці посади автоматично.

Також він зазначив, що заробітна плата місцевих прокурорів стартуватиме від 13 тисяч гривень.

"Погодьтеся, що в місцевих прокуратурах – це гідна заробітна плата. Особливо в порівнянні з іншими нашими співвітчизниками, які мають, на жаль, набагато менші доходи", – сказав керівник ГПУ.

За його словами, оскільки більшість випадків "побутової корупції" саме через низькі зарплати, то просто необхідно збільшити прокурорам заробітну плату.

"Дай зарплату і контролюй. Так буде і з ними, коли вони прийдуть через рік до нас працювати", – додав Луценко.

Реклама

Він зазначив, що головна зміна зараз в тому, що двері відкриті для тих, хто раніше ніколи не працював в органах прокуратури.

Раніше Юрій Луценко повідомив, що в органах прокуратури, в тому числі і в ГПУ, буде проводитися перекваліфікація персоналу з урахуванням західних досягнень, не забуваючи і про вітчизняну науку.

Також Луценко розповів про прийдешні перевірки серед українських суддів через підозрілі рішення.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти