Луценко не виключив, що бюджет можуть прийняти в суботу

25 грудня 2014 13:03

Віра Холмогорова

Політик каже, що спочатку потрібно прийняти всі поправки

Рада має ухвалити сьогодні, 25 грудня, в першому читанні всі урядові законопроекти, але проти позиції уряду, що вони повинні бути незмінними. Про це на брифінгу повідомив голова фракції БПП Юрій Луценко, передає кореспондент Сегодня.ua.

Реклама

"Сьогодні голосуються закони, які формують дохідну частину бюджету", – сказав він.

За його словами, всі 44 урядових законопроекти були підтримані комітетами і можуть сьогодні пройти перше читання.

"На жаль, внесені документи 44 законопроекту, двох Кодексів, держбюджету в дуже незначній мірі відображали наші домовленості (уряду та коаліції – ред.) тому вчора дуже напруженою працювали всі профільні комітети. І велика частина пропонує їх прийняти за основу, з виключенням норм, які не сприймаються депутатами і суспільством", – сказав він.

"Сьогодні ми готові проголосувати закони за основу. Сьогодні і завтра профільні комітети відпрацюють їх для того, щоб вже післязавтра прийняти їх у другому читанні. Позиція уряду в тому, що їхні закони мають бути незмінними. Я думаю, що ми знайдемо заміни тих статей, яке не сприймає коаліція. Наприклад, ми не вважаємо за можливе економити на доплати вчителям, ми не вважаємо неможливим економити на детях- інвалідах. Але ми знаємо, що є невикористані резерви в оподаткуванні олігарх груп", – додав він

Реклама

"Це (ухвалення бюджету – ред.) Теоретично може бути в суботу. Або в понеділок", – додав політик.

Він підкреслив, що після того, як будуть прийняті всі поправки, "ми даємо день бюджетному комітету і приступаємо до постатейного розгляду бюджету".

Нагадаємо, Верховна Рада України сьогодні, 25 грудня, прийняла за основу і в першому читанні урядовий законопроект №1557 про внесення зміни до Податкового кодексу України. 

"За" проголосувало 264 депутатів. 43 – "проти".

Реклама

Як обіцяли в Кабміні, зміни до Бюджетного кодексу повинні дати більше фінансової свободи місцевій владі. У пояснювальній записці до урядового документа йдеться, що зміни необхідні "в рамках проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади".

Так, змінами пропонується запровадити самостійне формування місцевих бюджетів на основі закріплених стабільних дохідних джерел і витратних повноважень, а також основних параметрів, позначених в проекті держбюджету.

Не пропусти!
Міс збірної Фінляндії: подарувала Лоді богиню
Янні - дружина Робіна Лода

Зокрема, розширювати дохідні бази місцевих бюджетів будуть шляхом:

Реклама

  • передачі з державного бюджету плати за надання адміністративних послуг (крім 50% адміністративного збору за держреєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), державного мита;
  • збільшення відсотка зарахування екологічного податку з 35 до 80%;
  • закріплення за місцевими бюджетами стабільних джерел – податку на доходи фізичних осіб за новими нормативами (бюджети міст обласного значення, районів – 60%, обласні бюджети – 15%, бюджет м Київ – 40%) і податку на прибуток підприємств приватного сектора економіки (обласні бюджети – 10%);
  • введення з 2015 року збору з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти) за ставкою в діапазоні від 2% до 5% вартості реалізованого товару замість збору за виноградарство, садівництво та хмелярство, який буде надходити до місцевих бюджетів;
  • розширення з 2015 року бази податку на нерухомість шляхом включення до оподаткування комерційного (нежилого) майна.

З державного на регіональний і місцевий рівень передаються окремі заходи та заклади в освітній і медичній та культурній сферах; підтримка місцевих рад фізкультурно-спортивних товариств та їх спортивних баз тощо.

Також всі міста обласного значення отримають право здійснювати місцеві зовнішні запозичення. Крім того, місцевим бюджетам надасться право самостійного вибору установи (в органах Казначейства або установах банків) з обслуговування коштів бюджету.

Місцева влада зможе приймати бюджети, не чекаючи державного кошторису.

У Кабміні вважають, що зміни в Бюджетному кодексі принесуть місцевим бюджетам не менше 39 млрд грн додаткового доходу в 2015 р.

Всі подробиці в спецтемі Принятие бюджета

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти