Леонід Кравчук про реформи в Україні: Попереду велика щоденна робота

3 березня 2015, 12:05

Перший президент вважає, що Україна об'єдналася навколо європейського вибору і встала на дорогу реформ

Перший президент України Леонід Кравчук упевнений, що Україна обрала демократичний і європейський шлях подальшого розвитку. "Україна і Європа в цьому залі разом будуть думати над тим, як побудувати нове життя в Україні, як відкрити ще ширшу дорогу для демократії, свободи і незалежності", – заявив Кравчук на міжнародному форумі "Україна завтра", який проводить у Відні Федерація роботодавців України за участю найбільших профспілкових організацій України. Кравчук заявив:

"В історії України я не пам'ятаю, щоб був такий час і така можливість – зустрітися в центрі Європи, у Відні, і розробити або поставити завдання розробити нову програму для нової України, для нового життя України. Це історичний день".

Реклама

Він нагадав, що форум заснувала неурядова організація – Федерація роботодавців України, підтримав Союз підприємців, вчені та відомі в Україні люди. "Це вже стало загальнонаціональним заходом. До участі в програмі приєдналася еліта Європи – люди, які проводили реформи, в тому числі в Польщі, Німеччині. Люди, які знають, як будувати і виконувати програми", – сказав Леонід Кравчук.

За його словами, Україна за останні півтора року сильно змінилася. "Вона об'єдналася навколо європейського вибору, позначила свій стратегічний політичний курс і встала на дорогу реформ. Це дається нам непросто і не все ладиться в нашому будинку, але головне – ми стали на цей нехай, і українська влада остаточно позначила свій політичний і економічний курс", – заявив Леонід Кравчук.

Нинішні події, які повинні забезпечити успішний економічний розвиток України, перший президент порівняв з моментом оголошення незалежності країни. "Я можу провести історичну аналогію. У 1991 р. більшість українців не вірили, що Україна зможе стати незалежною країною. Еліта не вся вірила в це. Але ми зібралися в Біловезькій Пущі, розробили і підписали там документ, який змінив і Україну, і Росію, і Білорусь. На карті світу з'явилася нова країна, Україна отримала політичну незалежність. Сьогоднішня програма спрямована на те, щоб кожної людини зробити незалежним. Щоб кожна людина могла відчути результати своєї роботи, відчути правову основу", – сказав Леонід Кравчук.

На його думку, Біловезька Пуща, яка дала політичну незалежність країни, буде доповнена програмою економічної незалежності, незалежністю кожної людини.

Леонід Кравчук упевнений, що Україна і надалі буде дотримуватися європейського вибору. "Я хочу вам представити образ України – європейської країни, яка завжди історично і фактично була пов'язана з Європою. Всі пам'ятають, як донька Ярослава Мудрого виїхала до Франції з приданим – 2 книгами, і вона одна вміла читати і писати при дворі. Переяславська рада змінила потім курс України. І сьогодні ми повинні повертаємося на шлях до Європи – через важку роботу, через війни, терор і голодомори", – сказав Кравчук.

Реклама

Перший президент навів у приклад слова, написані на одному з блокпостів в Донбасі. "На плиті стоїть український прапор, а під ним напис: "Боятися нема сенсу – кругом кров, руйнування, нас вбивають, ми повинні захищати себе, Україну, свою землю. Не будемо боятися, будемо працювати". Молоді хлопці, солдати написали ці слова, тому неможливо не вірити, що Україна переможе. І з Україною Європа. Нас підтримує фактично весь світ", – сказав перший президент.

Він також зазначив, що Україні необхідні справедливі та взаємовигідні відносини з сусідніми країнами.

"Сусідів не вибирають, вони дані нам історією. Я знаю думку українців про нещастя і смерть, які несе війна. Вже 6 тис осіб загинули. З них 2 тис. – молоді хлопці, бійці, які захищають нашу землю. Україна готова до співпраці з Росією за однієї умови – щоб Росія не втручалася у внутрішні справи України", – заявив Кравчук.

Перший президент впевнений, що Київ і Москва повинні перезавантажити політику відносин. "На Донбасі вбивають і росіян, і українців. І якщо це захист – такого захисту ніхто не хоче. Ми хочемо нормальних відносин і нормального спілкування з Росією. В основі має бути добросусідство, рівність і економічна доцільність. І ми будемо жити мирно, як раніше, але Україна вже не буде послушницею – вона вибрала європейський шлях і буде йти по ньому", – заявив він.

Кравчук упевнений:

"Попереду велика щоденна робота".

Леонід Кравчук також подякував канцлера Німеччини Ангелу Меркель і президента Франції Франсуа Олланда, які "своєю участю в українських справах роблять все, щоб в Україні запанував мир і все встало на європейські стандарти, щоб всі виконували міжнародні зобов'язання". Кравчук також подякував країни великої сімки та США. "Завдяки підтримці світу Україну не розчленують ніколи", – заявив він.

Реклама

Нагадаємо, мета міжнародного форуму "Україна завтра" – представити план модернізації України, обговорити механізми залучення в країну багатомільярдних інвестицій для реалізації плану. Захід організовано для того, щоб налагодити діалог з європейськими країнами для отримання підтримки в питаннях проведення реформ, відновлення економіки країни України і залучення необхідних для цього інвестиційних ресурсів.

Складність економічної ситуації в Україні характеризують падіння ВВП в четвертому кварталі 2014 на 15,2%, скорочення промислового виробництва в січні 2015-го на 21,3%, падіння експорту в 2014 році на 13,5%, зростання офіційного курсу долара за останній рік з 8,93 гривень до 28,29 гривень за долар. Відтік іноземних інвестицій за 2014 склав 12,2 млрд. Доларів (-21%). За оцінками Федерації роботодавців України, у 2014 році роботу втратили 400 тисяч осіб, в 2015 році кількість робочих місць може скоротитися ще на 1 млн. осіб.

У роботі форуму візьмуть участь понад 250 впливових бізнесменів і політиків з України, Австрії, Великобританії, Німеччини, Польщі, Франції. В якості партнерів для діалогу щодо виведення економіки України з кризи європейська еліта розглядає українських роботодавців і профспілки. "Вперше Європа, Європейський союз роблять ставку на Федерацію роботодавців і профспілки. Європейці щиро вірять, що це сили, які можуть сприяти проведенню реформ в Україні. Це дуже важливо, тому що Європа шукає партнерів в особі українського бізнесу і профспілок", – зазначив Глава Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ 12 лютого в ході засідання Ради ФРУ.

Проведення форуму "Україна завтра" передували два міжнародних круглих столи, які були проведені за ініціативою Німецько-українського форуму в 2014 році.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти