Лавров поскаржився главам МЗС Німеччини та Франції на прийняті Радою рішення по Донбасу

18 березня 2015, 11:36

Законопроект про "особливий статус" порушує мінські домовленості, вважає російський міністр

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров поскаржився главам МЗС Німеччини та Франції на рішення Верховної Ради по Донбасу, які, за його словами, порушують мінські домовленості. Про це Лавров сказав на спільній прес-конференції в Москві зі своїм габонським колегою Еммануелем Іссозе Нгонде.

Реклама

"Я не знаю, як тепер піде політичний процес. Я вчора звернувся зі спеціальними посланнями до своїх колег у Німеччині та Франції Франк-Вальтеру Штайнмаєру і Лорану Фабіус, привернув їхню увагу до кричущого порушення вже перших кроків політичної частини Мінського пакета і закликав їх взяти тристоронній демарш перед нашими українськими колегами з тим, щоб все таки спонукати їх до того, щоб виконувати те, під чим вони підписалися", – заявив Лавров.

"Я з жалем змушений прокоментувати цю ситуацію, тому що мені здавалося, що 12 лютого в Мінську недвозначно були визначені ті кроки, які належить здійснити. Документ під назвою "Комплекс заходів з виконання Мінських угод" був підписаний всіма учасниками контактної групи, включаючи і повноважних представників Києва, Луганська, Донецька, і представників Росії та ОБСЄ", – сказав Лавров.

За його словами, цим документом передбачено відразу після відведення озброєнь почнеться діалогу по модальностям проведення виборів в окупованих районах Донбасу, однак влада України "навіть не намагалася налагодити такий діалог".

Лавров зазначив, що на 30-й день підписання Мінського документа має бути прийнято постанову Верховної Ради, яка визначить конкретні населені пункти, на які буде поширюватися закон про місцеве самоврядування.

Реклама

На його думку, замість цього ВР за пропозицією президента України Петра Порошенка прийняла рішення, які, "по суті, переписують домовленості, а, кажучи простіше, грубо їх порушують, оскільки обумовлюють введення закону про особливий статус необхідністю звільнення цих територій, які вони назвали окупованими , а також заміну обраних осіб на когось ще".

Як вважає Лавров, з рішень ВР випливає, що "тільки, коли керувати цими територіями будуть люди, прийнятні для Києва, тільки тоді закон вступить в силу".

"Це спроба поставити з ніг на ноги все, про що домовлялися. В тому-то й полягав компроміс, який дозволяв зміцнювати довіру – щоб ввести зараз особливий статус на території, де люди проголосували за своїх керівників", – сказав він.

Лавров вважає, що Україну ніхто не змушував офіційно визнати результати виборів, організованих проросійськими бойовиками, але "з повагою поставитися до цих процесів і виконати, про що домовлялися, я думаю, що це мінімум, що повинна була зробити українська влада".

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада прийняла президентський закон про внесення зміни до ст.10 Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (№ 2378). За це рішення проголосували 265 народних депутатів з 347 зареєстрованих в сесійній залі.

Реклама

За закон не голосували фракції "Опозиційного блоку", "Батьківщини" і Радикальної партії.

Цим законом стаття 10 Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" доповнюється пунктами 4 і 5.

В тренді
#NoCivilWar in Ukraine. Коментар Мендель викликав бурю суперечок в соцмережах

Ними встановлюється, що статті 2 – 9 цього закону діють з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, обраними на позачергових виборах, проведених відповідно до Конституції України, цим та іншими законами України, з дотриманням принципів загальних, рівних, вільних і прозорих виборів, а також публічності та відкритості виборчого процесу як основних принципів виборчого права, встановлених Конституцією України та міжнародними договорами України, які закріплюють загальновизнані міжнародні стандарти забезпечення прав людини і є частиною національного законодавства України, у тому числі з обов'язковим дотриманням стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів, із забезпеченням:

- Участі у спостереженні за виборами міжнародних неупереджених спостерігачів, у тому числі від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, інших міжнародних організацій та іноземних держав, а також інших офіційних спостерігачів;

- Безпечних умов діяльності і безперешкодної участі офіційних спостерігачів у виборчому процесі; виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України;

Реклама

- Недопущення незаконного втручання у виборчий процес, в тому числі з боку незаконних збройних формувань;

- Дотримання принципів політичного плюралізму та багатопартійності, рівності прав і можливостей участі у виборчому процесі;

- Свободи передвиборної агітації, рівних можливостей доступу до засобів масової інформації та поновлення з цією метою українського теле- та радіомовлення, звернення українських друкованих засобів масової інформації на всій території Донецької та Луганської областей;

- Дотримання гарантій вільного волевиявлення і таємного голосування, виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, які були змушені залишити місця проживання в окремих районах Донецької та Луганської областей;

- Прозорого підрахунку голосів, встановлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.

Передбачений цим законом особливий порядок діяльності органів місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які обрані на позачергових виборах, призначених та проведених відповідно до Конституції України, цим та іншими законами України.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти