Лавров назвав дві умови для проведення саміту "Нормандської четвірки"

18 жовтня 2018 14:17

Висуваючи умови, глава МЗС РФ мав би згадати, як на початку березня бойовики зірвали розведення сил на Донбасі

Росія готова взяти участь в саміті "Нормандської четвірки" по Донбасу, але тільки за певних умов. Про це глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив в інтерв'ю "РТ Франс", "Парі Матч" і "Фігаро", передає прес-служба російського зовнішньополітичного відомства.

"Мова йде про те, щоб провести чергову зустріч в "нормандському форматі". Було два саміти – в Парижі в 2015 р і в Берліні в 2016 р. Ми за те, щоб відбувся третій саміт. Природно, його потрібно добре підготувати, щоб лідерам чотирьох держав не було ніяково від того, що рішення попередніх самітів не виконуються. А вони дійсно поки залишаються навіть не на папері (ми хочемо їх на неї покласти), а в атмосфері, в тому числі, що стосується розведення сил і засобів в трьох населених пунктах в зоні конфлікту", - сказав він.

Також, за його словами, Москва наполягає на оформленні на папері "формули Ф.-В.Штайнмаєра", "яка розписує конкретні параметри надання цій території України особливого статусу".

"Як тільки ми хоча б за цими двома напрямками виконаємо те, про що говорили лідери, ми будемо "за" проведення чергового саміту", - сказав глава МЗС Росії.

Раніше Лавров заявляв, що
Росія наполягає на реалізації процесу по розведенню сил ізасобівнаДонбасібілянаселенихпунктівПетровське,Золотета СтаницяЛуганська.

Реклама

Відзначимо,що,висуваючиумови,главаМЗСРФмав бизгадати,якна початку березнябойовикизірвалирозведеннясилнаДонбасі.Вонивідкриливогоньврайонідвохнаселенихпунктіввжебуквальночерез годинупіслячерговогоповногоприпиненнявогню,врезультатічоговідведенняозброєньне відбувся.В той же час Україна заявляла, що готова відводити сили від Станиці Луганської. ТакожукраїнськасторонапідтвердилаготовністьінадаліробитивсеможливедлявиконаннядомовленостейТКГщодоперемир'янафронті.

Говорячипро"формулуШтайнмаєра"вартозгадатизустрічглавМЗС"нормандськоїчетвірки" 11 червня,під часякоївідбулася суперечка по Донбасу.УБерлініглавиМЗСніякне могливирішити,щопершиммаєбути-особливийстатусдляДонбасуабовибори.

Не пропусти!
Італія – Швейцарія: відео голів та огляд розгрому на Євро-2020
Чіро Іммобіле проти воротаря Швейцарії Яна Зоммера

Нагадаємо,Росіяпродовжуєнаполягатиназдійсненні"формули Штайнмаєра" на Донбасі,якапередбачає,середіншого,особливийстатусдляДонбасу,проведеннятаммісцевихвиборів,амністіюдлябойовиків.АРосіявсвоючергуповиннавивестисвоїхсолдатівітехнікузДонбасу.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти