Ландсберґіс про Другу світову: Росія вважає цю війну своєю правильно – вона її почала і не може закінчити

9 травня 2020 11:22

Юрій Божко Юрій Божко

Перший голова сейму Литви підкреслив, що прагнення Росії до завоювань йдуть зі сталінських часів

Бажання Росії володіти іншими народами може закінчитися новою світовою трагедією, вважає батько відновленої незалежності Литви, перший голова незалежного сейму Литви Вітаутас Ландсберґіс. Про це він сказав під час спеціальної онлайн-дискусії Київського безпекового форуму "Війна, яка триває: трагедія і уроки Другої світової війни в новій реальності", організованої Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

Реклама

"Росія вважає цю війну своєю війною, навіть святкує. Ну, це правильно в тому сенсі, що Росія почала цю війну і досі не може її закінчити", – сказав Ландсбергіс.

Він переконаний, що Росія досі прагне до захоплення нових територій.

"Ми повинні бачити ці устремління територіальних захоплень, які відображені і в тій дивній ситуації, коли Росія, сьогоднішня Росія, не має договору про кордон з Естонією, а значить, з Євросоюзом", – додав Ландсберґіс.

Батько відновленої незалежності Литви підкреслив, що такі прагнення Росія проявляє ще зі сталінських часів.

Реклама

"Це була клятва Сталіна, клятва дана біля гробу Леніна – розширювати Радянський Союз. Ось вам і наратив тієї війни, і всіх наступних. Бо ніяк не можуть люди, які правлять там, зрозуміти, що мир краще за війну. А мир не може бути досягнутий за допомогою сили і нав'язування воєн. Тут ніякого миру немає, якщо немає миру в душі, немає світу в усвідомленні і бажанні жити в мирі", – зазначив він.

На думку Ландсберґіса, Друга світова війна досі не завершена: "Країни, які були завойовані в ході військових дій, і люди, скажімо не тільки Балтійські країни, а й Східна Німеччина, були завойовані. А завойовані – значить, війна продовжується".

Не пропусти!
Англія – Шотландія: онлайн-трансляція найстарішого дербі на Євро-2020
Збірна Англії проти Шотландії

"Але прагнення володіти територіями і завойовувати їх знову і знову зараз чи не найкраще видно в долях нещасної України. Війна проти України, яка ведеться Москвою з використанням найманців і підставних сил, – це продовження тієї ж війни, як зберегти імперію", – сказав перший голова незалежного сейму Литви.

"Путін вже відкрито говорив, що його мета – відновити Радянський Союз. У прямому сенсі не вдається це, але є бажання знову розширити володіння. Не просто сфери впливу, а володіння. Зрештою це ідеологія комунізму – володіти всім світом", – додав він.

"Коли Росія відмовиться від цього, вона зможе, напевно, стати більш щасливою і більш благополучною країною для свого народу і народів, які зараз страждають від цього спотвореного розуміння цілей держави. Такі цілі, володіння народами, країнами і в кінці кінців світом – це закінчиться світовою трагедією", – сказав Ландсберґіс.

Реклама

Київський безпековий форум – провідний міжнародний форум України з обговорення проблем миру і безпеки. Заснований 2007 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти