Кваснєвський на відкритті форуму YES: Наше прагнення – незалежна Україна в сім'ї вільних народів

14 вересня 2017, 22:18

События на ТК Украина

Екс-президент Польщі підкреслив, що головне послання саміту – це свобода людей, народів і світу

Сьогодні в Києві, в будівлі Бессарабського ринку, пройшло урочисте відкриття 14-ї Щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), організованої Фондом Віктора Пінчука.

Реклама

Під час церемонії з вітальним словом традиційно виступив екс-президент Польщі і глава YES Олександр Кваснєвський, а також мер української столиці Віталій Кличко.

"Наше прагнення – незалежна Україна в сім'ї вільних народів. Незалежна Україна з вільними людьми – мета, до якої слід прагнути", – заявив президент Польщі (1995-2005), голова Ради YES Александр Кваснєвський.

"Багато років діяльності YES, питання свободи людей – ключове серед обговорюваних тем. Це обговорення ми продовжимо і в найближчі дні. Наше бажання, наша мрія, наше прагнення – бачити вільну і незалежну Україну в сім'ї вільних народів", – сказав він.

Кваснєвський додав, що Бессарабський ринок, де проходить церемонія відкриття YES, втілює прагнення українських людей до свободи за будь-яких обставин.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

"У радянські часи цей маленький шматочок землі був втіленням свободи та ринкової економіки. Невелика частка капіталізму в великому океані комунізму ... Сьогодні ми радіємо, дивлячись на цей унікальний ринок, який втілює енергію людей, які незважаючи на чиїсь потуги побудувати централізовану економіку в централізованій державі, залишили це місце справжнім ринком ", – підсумував екс-президент Польщі.

Нагадаємо, Ялтинська європейська стратегія (Yalta European Strategy, скорочено форум YES) – щорічна конференція, на яку збираються найвпливовіші політики та підприємці України і світу. Проходить щорічно, починаючи з 2004 року. Метою конференції є розвиток України, її європейське майбутнє, а також налагодження міжнародних зв'язків.

Засновником Ялтинської європейської стратегії є Віктор Пінчук, відомий український бізнесмен і меценат. Саме він в липні 2004 року запросив близько 30 європейських лідерів для обговорення перспектив вступу України в ЄС. І вже на другий день конференції кілька учасників запропонували створити міжнародну організацію, яка сприятиме євроінтеграції України. Так Ялтинський європейський семінар перетворився в Ялтинську європейську стратегію, незалежний благодійний фонд.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти