Кучма назвав умови для підписання "формули Штайнмайєра"

27 вересня 2019, 16:45

Другий президент заявив, що не підпише документ на умовах Росії

Реалізація "формули Штайнмайєра" у врегулюванні ситуації на Донбасі залежить в першу чергу від виконання компонента з безпеки: як тільки припиниться вогонь, будуть виведені російські військові і взятий під контроль кордон з РФ, можна буде говорити про проведення виборів. Про це заявив другий президент України (1994-2005 рр.), Представник в Тристоронній контактній групі в Мінську Леонід Кучма.

Реклама

"Коротко про "формулу Штайнмайєра". Моя позиція дуже проста і зрозуміла: повинні бути дотримані стандарти безпеки і всі інші стандарти – тоді ми готові проводити вибори. У тому числі питання кордону українсько-російського. Я не кажу, що ми сьогодні можемо там прикордонників українських поставити, але хоча б СММ ОБСЄ – її і сьогодні туди не пускають. А коли неконтрольованого кордону близько 450 км – що це таке?" - сказав він під час спілкування зі студентами Університету ім. Альфреда Нобеля в Дніпрі.

Кучма пояснив, що для проведення виборів на Донбасі потрібно виконати необхідні умови, як мінімум, забезпечити безпеку, що і записано першим пунктом в Мінських угодах. Однак на даний момент на Донбасі бойовики продовжують стріляти і гинуть люди.

Читайте також: "Формула Зеленського": на що готові піти у президента для миру на Донбасі

Водночас перемовник від України дав зрозуміти, що не підписуватиме "формулу Штайнмайєра" на умовах Росії.

Реклама

"Коли з того боку (з Росії) звучить, що "ми один народ", то чому ми вбиваємо свій один народ? Тому таку політику, яку ми іноді чуємо від деяких політиків, я сприймати не можу і під таким документом ставити свій підпис не хочу", – підкреслив Кучма.

В тренді
Міністра економіки Петрашко відправлено у відставку
Ігор Петрашко. Фото: facebook.com/mineconomdev
В тренді
Рада звільнила міністра інфраструктури Криклія
Владислав Криклій. Фото: facebook.com/vladkryklii
В тренді
Обшук у будинку Кличка: силовики знайшли контрабандного пального на 100 млн
Силовики провели у будинку Віталія Кличка спільну операцію

Как сообщали новости "Сегодня", недавно , поскольку украинская сторона отказалась подписать в Минске "формулу Штайнмайера". Отметим, что Москва хотела одновременной договоренности о выполнении блока по безопасности и политического, то есть, чтобы Украина согласилась ввести в действие закон об особом статусе Донбасса с амнистией боевиков и проведением выборов. Но, по мнению Москвы, эти условия должны были выполняться одновременно с требованиями Киева – разведением сил, выводом российских войск, разоружением боевиков и т.д. В итоге выходило, что Украина согласилась бы на условия России, войска которой находятся на Донбассе и контролируют "Л/ДНР" и все сопутствующие процессы.

Як повідомляли новини "Сьогодні", недавно в Росії заявили про можливий зрив зустрічі "Нормандської четвірки", оскільки українська сторона відмовилася підписати в Мінську "формулу Штайнмайєра". Зазначимо, що Москва хотіла одночасної домовленості про виконання безпекового блоку і політичного, тобто, щоб Україна погодилася ввести в дію закон про особливий статус Донбасу з амністією бойовиків і проведенням виборів. Але, на думку Москви, ці умови повинні були виконуватися одночасно з вимогами Києва – розведенням сил, виведенням російських військ, роззброєнням бойовиків і т.д. У підсумку виходило, що Україна погодилася б на умови Росії, війська якої перебувають на Донбасі і контролюють "Л/ДНР" і всі супутні процеси.

Водночас на зустрічі Тристоронньої контактної групи по Донбасу в Мінську, яка відбулася 18 вересня, парламентер від України Леонід Кучма зазначив, що українська сторона не має принципових заперечень по суті "формули Штайнмайєра" про місцеві вибори. Однак реалізація цієї формули можлива тільки за умови виконання кількох обов'язкових пунктів: повне припинення вогню; забезпечення ефективного моніторингу ОБСЄ; виведення російських військ; розведення сил по всій лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів на території ОРДЛО.

У свою чергу Пристайко також пояснив причину непідписання Україною "формули Штайнмайєра" у Мінську. За його словами, українська сторона дійсно мала її узгодити, але виникло технічне непорозуміння в самій Тристоронній контактній групі. Крім того, представник України в ТКГ Леонід Кучма висловив певні зауваження. Міністр не виключив, що в текст, який обговорюється в ТКГ, буде підправлений (щось або додадуть, або приберуть).

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти