КСУ оприлюднив рішення про законність декомунізації

16 липня 2019, 20:45

Рішення є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене

Конституційний суд України (КСУ) опублікував рішення, яким визнав конституційним закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки" (закон про декомунізацію).

Реклама

Суд виходив з того, що закон прийнято "з метою недопущення повторення злочинів комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, будь-якої дискримінації за національною, соціальною, класовою, етнічною, расовою або іншими ознаками в майбутньому, відновлення історичної і соціальної справедливості, усунення загрози незалежності, суверенітету, територіальної цілісності і національної безпеки України".

"У рішенні наголошується, що комуністичний режим, так само як і нацистський режим, завдав непоправної шкоди правам людини, оскільки протягом всього періоду свого існування здійснював тотальний контроль над суспільством, політично мотивовані переслідування і репресії, а не дотримувався міжнародних зобов'язань, порушував прийняті ним конституції і закони. Як наслідок, кілька поколінь українців жили в атмосфері всеосяжного страху за відсутності свободи, перебували в умовах довільного обмеження громадянських, політичних та інших прав і свобод", – йдеться в рішенні суду.

КСУ акцентує увагу на тому, що червону зірку, перехрещені серп і молот та інші символи комуністичного режиму кілька десятиліть широко використовували антиукраїнські сили для поширення атмосфери страху, ненависті і агресії, для заперечення права українського народу на власну незалежну державу.

"З'ясувавши легітимність мети прийняття закону і здійснивши його всебічний аналіз, Конституційний суд України дійшов висновку, що пропаганда комуністичного режиму і нацистського режиму, публічне використання їхніх символів є спробою виправдати тоталітаризм і запереченням конституційних принципів і демократичних цінностей, захист яких є обов'язком всіх органів державної влади, а закон є конституційним", – йдеться в повідомленні.

В тренді
Чи буде сьогодні засідання РНБО? Нам відповіли в Офісі президента
Реклама

Також у суді зазначили, що рішення є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене.

Нагадаємо, в 2015 році Верховна Рада заборонила пропаганду комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, прийнявши відповідний закон про декомунізацію, але в 2017 році його оскаржили майже 50 депутатів.

Як повідомляли новини "Сьогодні", 9 квітня Верховна Рада прийняла закон про декомунізацію. Так, в Україні була заборонена комуністична символіка, знесені пам'ятники Леніну та іншим діячам комунізму, перейменовані населені пункти. Читайте детальніше, що потрібно знати про декомунізацію в Україні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти