"Кримська декларація" США і нові заяви Волкера по Україні: головні новини тижня

28 липня 2018, 10:38

А тим часом пройшли нові переговори щодо ситуації на Донбасі в Мінську і Берліні

Головною подієютижнясталадеклараціяДерждепуСШАпоКриму,якоївониофіційнозаявилипроневизнанняанексіїКриму,авБерлінііМінськупройшлиновіпереговорипо Донбасу.

Реклама

"Кримська декларація" США

ДержавнийдепартаментСШАоприлюднивофіційнудеклараціюпоКриму,вякійвказав,щоне визнаєанексіїпівостроваРосією. Держсекретар Майк Помпео виступив з жорсткою заявою, вякійнагадавпро окупаціюРадянськимСоюзомкраїнБалтії,якутакожамериканціне визнали.

Крім того, і в Сенаті США затвердили резолюцію по Криму. Удокументі,зокрема,підтверджуєтьсяпозиціяСенатупро те,що"КримєчастиноюсуверенноїтериторіїУкраїни".АмериканськізаконодавцізакликалиурядСШАпродовжуватизастосуванняповноваженьвчастинісанкційпротиРосіїзгідноCAATSA.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В свою чергу президент України Петро Порошенко висловив подяку администрации президента США Дональда Трампа за непризнание попытки Кремля аннексировать украинский Крым и призвал партнеров Украины поддержать "Крымскую Декларацию".

Реклама

На "кримську декларацію" Держдепу відреагували в МЗС РФ. Спикер российского ведомства Мария Захарова в качестве примера вспомнила о том, что до недавних пор иранская ядерная сделка и Парижское климатическое соглашения тоже были политикой США.

Нові заяви Волкера по Україні

СпецпредставникСШАпоУкраїніКуртВолкервінтерв'юодномузукраїнськихтелеканаліврозповів,щодумаєпропропозицію Путіна Трампу по "референдуму" на Донбасі. Зайогословами,новаідеяросійськогопрезидента неможлива,тому що такийреферендумвсеоднобувбинелегітимним,ійогоніхто невизнавби.Такожвінвважає,щопереговориПутінаіТрампане принеслирезультатудляврегулюванняукраїнськогопитання.

Такожамериканськийдипломатнатякнув,щов переговорах по Донбасу може з'явитися нова людина. Вінвважає,щодоцього питаннябудепритягнутийрадникпрезидентаСШАз нацбезпекиДжонБолтон.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Крім того, він пояснив, що заважає закінчити війну на Донбасі.Зайогословами,врегулюванняконфліктунасходіУкраїнизалежитьвідрішенняРосіїщодо допускумиротворцівООНнаокупованітериторії-безїїзгодивійнузакінчитине вийде.

Волкер впевнений, що Україні варто продовжити дію закону про особливий статус Донбасу. Дипломатвважає,щозаконбувприйнятий,алене булойогозастосування."Яне бачуніякої шкодивпродовженнідіїзакону.Нічогоне змінитьсявід сьогодніідотогодня,колидіязаконувжебудепродовжено".

Переговори в Мінську і Берліні по Донбасу

В столиці Білорусі пройшов черговий раунд переговорівповрегулюваннюситуаціїнасходіУкраїни.Учасники переговорівТристоронньоїконтактноїгрупиобговорювалидоступміжнароднихспостерігачівдо політв'язнівукраїнцям,зухваліобстріл з боку бойовиківіросійськіфантазіїпро"референдум"наДонбасі.УпідгрупіТКГз безпекимовазайшлаіпробезпосередню відповідальністьРФзазбиття"Боїнга"рейсуMH17інеготовністьРосіїсприяти повномуміжнародного розслідуванняцьогозлочину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В Берліні 26 липня пройшла перша зустріч політичних директорів міністерств закордонних справ країн "нормандської четвірки". Вукраїнському МЗСзазначили,що,незважаючинанаявністьістотнихрозбіжностейзросійською стороною,представникиУкраїни,Німеччини,ФранціїтаРФдомовилисяпродовжитироботунадвизначеннямбазовихпринципівмиротворчоїопераціївзоніконфлікту.

Реклама

Самопідал екс-військового під Міноборони

У четверрозгорівсяскандалубудівліМіністерстваоборони. Колишній військовий ЗСУ Сергій Ульянов підпалив сам себечерезневдоволеннядіямивійськовогокомандуванняісудовимпроцесомпойогопозовупротиоборонноговідомства.Вінзаздалегідьанонсувавсвоюакцію,томунамісцівжебули присутніпожежникиілікарі.Йогошвидковдалосязагаситиінадати допомогу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В свою чергу в Генштабі поснили причини самопідпалу екс-військового. ПретензіїколишньоговійськовослужбовцяЗСУСергіяУльяновадоМіноборони,за якимийдесудовий розгляд,пов'язанізпроходженнямвійськовоїслужби,наказамикомандиріввійськової частини,девінпроходивслужбу,іфінансовимирозрахунками.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти