Коронація Путіна: навіщо Кремлю зміни до Конституції Росії

22 березня 2020, 18:46

Віталій Рябошапка , Ігор Тимофєєв

Все зроблено так, що у Путіна залишаються розв'язаними руки, каже політолог

Процес затвердження змін до Конституції Російської Федерації, щоб Володимир Путін міг знову йти в президенти, вийшов на фінішну пряму. Однак 22 квітня, після т. зв. всенародного голосування вибудуваний план Кремля щодо продовження правління Путіна і його оточення може дати збій. То навіщо ж Кремлю зміни в Конституції Росії – про це йдеться в авторській статті на сайті "Сьогодні".

Реклама

За короткий період, що минув від озвучення президентом РФ ініціатив до їхньої практичної реалізації, ходило багато версій щодо того, яку конфігурацію влади зрештою хочуть сконструювати чинний президент РФ і його оточення. На перших порах найбільш популярною була версія "транзиту влади" або її "розподілу" в оточенні Путіна. При цьому вважалося, що сам нинішній господар Кремля обере собі стезю експрезидента Казахстану Нурсултана Назарбаєва: не будучи главою держави де-юре, він продовжить керувати країною де-факто, залишаючись "над сутичкою" на якійсь малопримітній, але визначальній посаді. Наприклад, керівника Держради.

Однак поправка Валентини Терешкової про "обнулення президентських термінів", що внесена під час обговорення проєкту Держдумою і дозволяє Путіну знову (причому ще двічі) балотуватися на посаду президента, змістила акценти у версіях. Тепер більшість спостерігачів вважають, що, власне, заради внесення цієї поправки і був організований увесь спектакль зі змінами до Конституції. Більшість, але не всі.

"Зверніть увагу на схему цієї операції. Як і в якій формі було оформлено продовження повноважень нинішнього президента. Це дуже важлива обставина. По-перше, президент любить, щоб з погляду форми все мало цілком легітимний вигляд. Федеральні збори і Конституційний суд йому в цьому допомогли. По-друге, все зроблено так, що у Володимира Володимировича залишаються розв'язаними руки. З формальної точки зору він вільний сьогодні ухвалити будь-яке рішення: піти і завтра не виходити, замінити себе наступником, вибравши когось, очолити якусь провідну держструктуру. Ось ця варіативність, невизначеність, можливість вибору є "фірмовим знаком" політика Володимира Путіна, це відбиток специфіки його попередньої професії", – зазначив у коментарі сайту "Сьогодні" російський історик Віктор Мироненко.

Схожої думки дотримується і політолог Георгій Чижов. За його словами, схеми, які спробує реалізувати Кремль, можуть виявитися не такими простими, як здається сьогодні.

"Не факт, що Путін і надалі буде балотуватися на пост президента. Цілком можливо, це всього лише "страхувальна норма". Тому що, знаючи політичний стиль Володимира Путіна, можна говорити: якби йому потрібно було всього лише продовжити собі строк, він би це зробив пізніше, ближче до президентських виборів, не сповіщаючи заздалегідь про свої плани", – зазначає політолог.

Раніше повідомлялося, що росіянам заборонили протестувати проти узурпації влади Путіним.

Реклама

Більше читайте на сайті "Сьогодні" в статті: "Коронування Путіна під загрозою через коронавірус".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти