Контракт з Балчуном формально продовжено до 2019 року – УЗ

21 червня 2017, 15:32

"Укзалізниця" посилається на статут компанії і вимоги трудового законодавства України

Контракт з головою правління "Укрзалізниці" Войцехом Балчуном формально є продовженим до 9 червня 2019 року. Про це повідомила прес-служба УЗ.

Реклама

Відповідно до чинного законодавства голова правління ПАТ "Укрзалізниця" призначається і звільняється з посади виключно Кабінетом міністрів України. Балчун був призначений главою УЗ розпорядженням уряду, і відповідно до законодавства термін повноважень голови правління товариства становить три роки.

"Відповідно до закону "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування", статуту УЗ, голова призначається на посаду і звільняється з посади виключно Кабінетом міністрів", – зазначив директор з правових питань УЗ Андрій Омельченко.

Крім того, за його словами, згідно з КЗпП України, якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений термін.

"Зазначене положення також підтверджується судовою практикою. Йдеться про те, що правила ст. 39-1 КЗпП про продовження строкового договору на невизначений термін поширюються і на випадки, коли після закінчення терміну контракту трудові відносини фактично тривають і кожна зі сторін не вимагає їх припинення", – сказав Омельченко.

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні
Реклама

Тому оскільки після закінчення 5 червня 2017 року строку контракту з головою правління трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення, дія контракту з Балчуном, формально вважається продовженою до 5 червня 2019 року.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян неодноразово вимагав звільнення голови УЗ. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман уточнював, що рішення про доцільність продовження контракту з Балчуном буде прийматися за підсумками його звіту про роботу за рік. Звіт Балчун ще не надав.

 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти