Конституцію треба міняти восени – Бондар

29 квітня 2014 13:08

Інна Оносова

Депутат упевнений, що коаліція дійде згоди в питанні змін до Конституції

Зміни до Конституції України треба вносити не раніше осені 2014 року, залишивши при цьому призначення голів місцевих адміністрацій президентом. Про це "Сегодня.ua" сказав член депутатської групи "Суверенна європейська Україна" Віктор Бондар.

Реклама

Він перераховує, які зміни, на його думку, треба вносити до Конституції України: "Я б переглянув модель вертикалі виконавчих органів влади, залишивши глав адміністрацій, яких призначає президент, передав би на місця обласної адміністрації максимум фінансових, бюджетних повноважень, повноважень щодо розподілу ліцензій, з надрокористування і природних копалин. Щоб на місцях приймалися рішення з видобутку газу, піску, з екологічних, інших питань. У цьому випадку голова адміністрації залишиться підконтрольним, і ми не повторимо помилок того, що було в пострадянський період, коли були постійні представники, голови виконкомів і президент не міг ними керувати. Вони тоді всі були місцевими царьками і якщо не хотіли, то не підкорялися. Коаліція домовиться щодо змін до Конституції, все одно її потрібно міняти. Наприклад, треба прописати в Конституції, як фінансуватиметься Міністерство оборони, як будуть реформуватися правоохоронні органи, медицина, освіта і так далі. У Конституції треба прописати, яку модель ми обираємо".

За словами Бондаря, зміни до Конституції треба приймати цієї осені.

"Сьогоднішня критика в рядах коаліції (виступу Яценюка – прим. "Сегодня.ua") була на рахунок того, що ми не маємо інформації з проведення антитерористичної операції і сьогодні робити зміну адміністративної моделі управління країною в умовах, коли ми в напіввійськовому стані, теж безглуздо. Тому ми сьогодні обговорюємо Конституцію, але реальні зміни треба проводити восени, коли ми реально вийдемо з військового стану, і коли у нас пройдуть президентські вибори", – сказав Бондар.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти