Конституційний суд взяв до уваги клопотання про самовідхід 7 суддів КС

16 квітня 2015, 13:31

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Заява Ємця долучена до матеріалів справи

Конституційний суд взяв до уваги клопотання народного депутата Леоніда Ємця про самовідхід 7 суддів КС у справі про закон "Про очищення влади".

Реклама

"КСУ бере до уваги цю заяву і долучає до матеріалів справи, оскільки не правомочний вирішувати питання, порушені в цій заяві", – сказав голова КС Юрій Баулін.

Міністр юстиції Павло Петренко позитивно оцінив дане рішення Суду.

"Суд прийняв його до уваги. Воно стосується не всього складу суду, а конкретних суддів, тому, напевно, ці судді будуть визначатися, як реагувати на це клопотання в силу того, що є пряма норма закону, а саме ст. 131 Закону про судоустрій, яка передбачає обов'язок судді, у випадку, якщо у нього конфлікт інтересів, заявити про це в якості самовідходу і повідомити Раду суддів", – сказав Петренко.

Він зазначив, що закон набув чинності недавно, але є обов'язковим, в тому числі і для суддів КС.

Реклама

За словами міністра, те, що КС прийняв до уваги дане клопотання, але не задовольнив його означає, що суд почув ті доводи, "тому що доводи базуються на прямих нормах закону і Конституції щодо можливого конфлікту інтересів". "І ті судді, щодо яких ці доводи були озвучені – а йдеться про 7 суддів, по яких можливий конфлікт інтересів – будуть визначатися в силу приписів закону про судоустрій. Але це має бути персональне рішення кожного з цих суддів, заявлять вони самовідхід у силу імперативної норми закону або вони будуть продовжувати слухати справу, але тоді це вже буде інша історія", – сказав Петренко.

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ

Як повідомлялося, народний депутат Леонід Ємець подав у Конституційний суд клопотання про самовідхід ряду суддів КС, які розглядають справу про конституційність закону про люстрацію.

"Судді Конституційного суду України Баулін Юрій Васильович, Бринцев Василь Дмитрович, Вдовиченко Сергій Леонідович, Сергійчук Олег Анатолійович, Шаптала Наталя Костянтинівна, Гультай Михайло Мирославович і Запорожець Михайло Петрович не мають ні законного, ні морального права розглядати справу про конституційність Закону "Про очищення влади" , як і будь-які інші справи КС, де присутній конфлікт інтересів, а тому підлягають самовідходу і повинні в письмовій формі повідомити про це Раді суддів України", – сказав він.

"Враховуючи вищевикладене, відповідно до ч. 7 ст. 131 ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" вимагаємо направити відповідне повідомлення до Ради суддів України про наявний конфлікт інтересів у суддів конституційного суду України (Баулін Юрій Васильович, Бринцев Василь Дмитрович, Вдовиченко Сергій Леонідович, Сергійчук Олег Анатолійович, Шаптала Наталя Костянтинівна, Гультай Михайло Мирославович і Запорожець Михайло Петрович) і заявити цим суддям самовідхід щодо участі в конституційному провадженні за конституційними поданнями Верховного суду України та 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень закону України "Про очищення влади", – заявив Ємець.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти