Конституційний суд перейшов до закритої частини слухання у справі про розпуск Ради

11 червня 2019, 18:30

Велика палата КС вранці у вівторок, 11 червня, почала публічні слухання справи про розпуск парламенту

Конституційний суд України у вівторок завершив у відкритій частині слухань щодо конституційності указу президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради і перейшов до розгляду в закритому режимі.

Реклама

Після дослідження матеріалів справи сторони виступили з заключним словом, після чого глава суду Наталія Шаптала заявила про завершення відкритої частини засідання у справі і перехід до розгляду подання про конституційність указу в закритому режимі.

"КС переходить в закриту частину пленарного засідання", – сказала голова суду.

За рішення про перехід в закриту частину слухання судді КС проголосували одноголосно.

Велика палата КС вранці у вівторок, 11 червня, приступила до публічних слухань справи за конституційним поданням 62 народних депутатів щодо конституційності указу президента про розпуск Верховної Ради.

Реклама

На початку засідання президент Зеленський висловив упевненість, що його рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів до парламенту відповідає всім критеріям законності. Після виступу він передав слово своєму представнику в Конституційному суді Федору Веніславському і залишив залу, "щоб не сказали, що рішення було під тиском".

Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів", згідно з яким день голосування на позачергових виборах депутатів призначений на 21 липня.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

Конституційне подання 62 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) даного указу президента надійшло в КС 24 травня.

Нардепи вважають, що указ не відповідає такому елементу верховенства права, як юридична визначеність, оскільки не містить належного обґрунтування наявності підстав для дострокового припинення повноважень парламенту.

Автори клопотання зазначають, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 90 Конституції України президент не встановлює відсутність або наявність коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, а тільки видає указ при наявності юридичного факту – відсутність коаліції депутатських фракцій у парламенті протягом одного місяця з дня припинення її діяльності.

Реклама

На думку народних депутатів, указ суперечить низці норм Конституції України.

Як повідомляли новини "Сьогодні", Володимир Зеленський у своєму виступі в Конституційному суді заявив, що указ про розпуск парламенту відповідає і букві, і духу закону, і є абсолютно конституційним і юридично обґрунтованим.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти