Комітет Ради схвалив законопроект щодо блокування сайтів: що це означає

4 липня 2018, 18:11

Блокувати або обмежувати доступ до інформаційного ресурсу зможуть за рішенням суду, а іноді і без дозволу

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки схвалив законопроект про блокування сайтів і рекомендував його винести на перше читання до сесійної зали. 

Реклама

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони рекомендував парламенту ухвалити в першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері (№6688). 

У разі ухвалення змін до українського законодавства, в Кримінальному процесуальному кодексі (КПК) з'явиться новий розділ: "Заходи щодо блокування інформаційних ресурсів (сервісів) в інформаційно-телекомунікаційних мережах (системах)". 

Підставою для блокування сайту і видалення з нього інформації буде рішення суду, якщо розповсюджуваний на ньому контент тягне за собою тяжкі злочини. 

Так, в КПК хочуть впровадити норму, яка дозволятиме тимчасово блокувати доступ до сайту за дії, в результаті яких виключається доступ і/або поширення інформації з певного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (сервісу) через інформаційні, телекомунікаційні та інформаційно-телекомунікаційні мережі (системи ) з метою припинення кримінального правопорушення або запобігання вчиненню іншого. 

В тренді
"У Медведчука починається дуже незвичайне життя": експерт про гучну справу кума Путіна
Реклама

Блокування доступу здійснюватиметься під час досудового розслідування, якщо суддя задовольнить відповідне клопотання прокурора. 

У виняткових невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та запобіганням вчиненню тяжкого або особливо тяжкого злочину, тимчасове блокування (обмеження) доступу до сайту може бути розпочато до винесення дозволу судом на строк не більше 48 годин. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням з прокурором зобов'язаний невідкладно після початку здійснення таких дій звернутися з відповідним клопотанням до слідчого судді або до суду. 

Як ми вже писали, депутати вирішили захистити Україну у всесвітній мережі – дозволивши блокувати сайти, які несуть не тільки інформаційну, але і терористичну загрозу. За законопроект вже заступилася СБУ. Які ресурси можуть потрапити під заборону і чи варто побоюватися журналістам, розбирався сайт "Сьогодні".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти