Комітет ЄП проголосує "українську доповідь" про безвіз без обговорення

26 вересня 2016, 13:22

Очікується, що голосування пройде за "грузинським сценарієм"

Комітет Європейського парламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) проголосує сьогодні доповідь щодо надання Україні безвізового режиму і мандат на початок переговорів між інституціями ЄС без обговорення.

Реклама

Як повідомили в Комітеті, спочатку будуть проголосовані поправки, потім доповідь в цілому, і потім буде голосування мандата на переговори між інституціями.

Очікується, що голосування "української доповіді" пройде за "грузинським сценарієм", коли поправки, спрямовані на те, щоб відхилити пропозицію Європейської комісії надати Грузії безвізовий режим, не знайшли необхідної кількості голосів, а сама доповідь була підтримана 44 голосами проти 5.

Як повідомлялося, поправки як до "грузинської", так і до "української доповіді" були внесені депутатами Європарламенту націоналістичного спрямування, зокрема, Беатрікс фон Шторх (Німеччина, група Європа свободи і прямої демократії).

Після того як доповідь і мандат на переговори будуть схвалені, Європарламент повинен затвердити склад переговорної команди, яка братиме участь в переговорах з Європейською комісією і Європейською радою.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

Очолить команду з шести представників Європарламенту голова Комітету Клод Мораєс (група Альянс прогресивних соціалістів і демократів, Велика Британія), а до її складу увійде доповідач Марія Габріель (група європейських народників, Болгарія).

Нагадаємо, 20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією в грудні минулого року. У ній, зокрема, міститься підтвердження того, що Україна успішно виконала всі критерії в рамках Плану дій з візової лібералізації.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти