Колесніков: Коли хабар не буде за що дати – корупція зникне сама по собі

13 грудня 2017, 18:27

Основний осередок корупції, за словами Колеснікова, зосереджений на безлічі держпідприємств

Прем'єр-міністр опозиційного уряду Борис Колесніков презентував Національний план щодо запобігання корупції. За його словами, підсумком "непримиренної" боротьби з корупціонерами, яку вже три роки веде чинна влада, стало те, що корупції в країні стало ще більше. Згідно з даними Transparency International, за рівнем корупції Україна вийшла на перше місце в Європі і Центральній Азії, а 86% громадян України вважають, що влада з нею не бореться.

Реклама

На думку Колесникова, без конкретних кроків для запобігання корупції боротися з нею абсолютно марно. "Головний принцип полягає в тому, що корупції не існує тоді, коли нема за що дати хабар. Тому для того, щоб ефективно з нею боротися, необхідно для початку визначити її головні осередки", – зазначив опозиційний прем'єр.

Основний осередок корупції, за словами Колеснікова, зосереджений на безлічі держпідприємств, які управляються вкрай неефективно. "У такій ситуації необхідно піти шляхом їх корпоратизації з виходом на фондові біржі, тим самим переймаючи європейський досвід управління. Ті підприємства, які не потрібно корпоратизувати, можна виставити на приватизацію, а нерентабельні і неефективні – і зовсім ліквідувати", – упевнений політик.

Державні закупівлі, за словами Бориса Колеснікова, – ще одне поле для діяльності корупціонерів. "Проблема полягає в тому, що при чинній системі закупівель країна не отримує якісні товари. Система Prozorro повинна бути вдосконалена, оскільки вона абсолютно не враховує пріоритети показників якості продукції", – додав він.

Уникнути корупції в земельних відносинах, на думку Бориса Колеснікова, можна шляхом впровадження аукціонної системи торгівлі міською землею згідно з генеральним планом. "Жодного аукціону за останні три роки не було", – звернув увагу політик. На переконання Колеснікова, земельні ділянки для закладів охорони здоров'я, освіти, спорту і культури повинні виділятися безкоштовно. Крім того, необхідно, щоб міська влада надавала інфраструктурну допомогу інвесторам. "Будь-яке місто Східної Європи таку допомогу вже надає, насамперед, малому бізнесу", – зазначив прем'єр Опозиційного уряду.

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ
Реклама

Стосовно боротьби з корупцією на митниці і в податкових органах Україна може скористатися досвідом Болгарії та Естонії. "Ці країни запросили британські компанії для консультацій. Вивчивши питання, іноземні консультанти, взяли випускників економічних факультетів, провели додаткові семінари, а в годину "Ікс" звільнили 100% митників і призначили нових", – розповів Колесніков. Подолання корупції в податковій службі, за його словами, можливо в разі виключення особистого спілкування платників податків з адміністраторами податків.

Силові структури, на переконання Бориса Колеснікова, також є чорноземним полем корупції. "Все правоохоронні органи хочуть займатися економічними злочинами. Але силові структури повинні мати чіткі функції і пріоритети. Прокуратура повинна займатися наглядом за законністю проведення слідчих дій і поданням звинувачення в суді. МВС – боротьбою з кримінальними злочинами. СБУ – розслідуванням злочинів проти держави. НАБУ – розслідуванням можливих зловживань у вищих органах державної влади. Всі інші повноваження роблять їх рекетирами. Жодних економічних злочинів вони не повинні розглядати", – додав опозиційний прем'єр.

Борис Колесніков переконаний в тому, що корупцію в Україні можна подолати також шляхом загального декларування доходів.

"Доходи повинні декларувати всі, але в публічному доступі повинні знаходитися тільки доходи чиновників. Тому що, якщо декларації заповнюватимуть тільки чиновники, вони завжди зможуть послатися на те, що гроші вони у когось зайняли. Так бути не повинно", – підкреслив Борис Колесніков.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти