Клімкін закликав до реформи Ради безпеки ООН, через зловживання правом вето "однією державою"

22 лютого 2017, 00:44

За його словами, проблема ООН в тому, що архітектор стратегії створення конфліктів на континенті, сидить за столом, як постійний член Ради безпеки

Міністр закордонних справ Павло Клімкін закликав реформувати Раду безпеки ООН, щоб усунути зловживання правом вето, з боку його постійних членів.

Реклама

Про це Клімкін сказав, в ході виступу на відкритих дебатах в Радбезі ООН на міністерському рівні на тему "Дотримання міжнародного миру і безпеки: конфлікти в Європі", передає радіо "Свобода".

"Рада безпеки повинна бути здатною давати дієву відповідь на криваві конфлікти, незалежно від можливої присутності сторони конфлікту за столом, як постійного члена Ради безпеки", – сказав Клімкін.

За його словами, в подальшому неприйнятно, щоб пункт Статуту ООН про те, що "сторона конфлікту повинна утримуватися від голосування" і далі "кричуще порушувався". Необхідно ввести чіткі процедури для дотримання цієї статті, підкреслив Клімкін.

У своєму виступі, міністр закордонних справ звернув увагу на ряд конфліктів у Європі, причиною яких стали дії "однієї держави", яке створює на континенті безліч гарячих точок по технології: порушити конфлікт, прийняти в ньому участь, підтримати його, а потім підірвати мирні зусилля замість посередництва в них.

Реклама

"Якщо агресія цієї держави не стримана, кожен "заморожений конфлікт" перетворитися в гарячий, а держава-агресор буде створювати нові загрози і виклики в стабільних точках", – сказав Клімкін.

В тренді
Міністра економіки Петрашко відправлено у відставку
Ігор Петрашко. Фото: facebook.com/mineconomdev
В тренді
Рада звільнила міністра інфраструктури Криклія
Владислав Криклій. Фото: facebook.com/vladkryklii
В тренді
Обшук у будинку Кличка: силовики знайшли контрабандного пального на 100 млн
Силовики провели у будинку Віталія Кличка спільну операцію

Також, український міністр підкреслив, що проблема ООН в тому, що "архітектор цієї стратегії" сидить за столом, як постійний член Ради безпеки ООН. "Маючи серйозну відповідальність зберігати мир і безпеку, це держава – Росія – порушує положення документів, розроблених як наріжні камені миру – це Статут ООН, Гельсінський заключний акт і Паризька хартія", – сказав він.

Клімкін сказав, що Росія використовує слабкості інших з користю для себе. І однією з таких інституційних слабкостей, якої зловживає РФ, є право вето в Радбезі ООН, а також правило консенсусу в ОБСЄ. "Дієвого механізму залучення зловмисника до відповідальності за його порушення ще не створили", – підкреслив міністр.

Нагадаємо, народний депутат Володимир Ар'єв повідомив, що після того, як Україна почала головувати в Раді безпеки ООН, вона зможе скликати засідання при необхідності. У той же час Росія має право вето при прийнятті рішень і може їх блокувати.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти