Клімкін пояснив, чому Україна ліквідувала виборчі дільниці в Росії

3 січня 2019, 11:38

Вірити будь-яким російським заявам про забезпечення безпеки, повну відсутність втручань, провокацій і репресій Київ не буде

РішенняукраїнськоїЦентральноївиборчоїкомісіїзакритивсівиборчі дільницівРосійськійФедерації,впершучергу,обумовленопитаннямибезпеки.Про цезаявивглаваМЗСУкраїниПавлоКлімкін,передає "Українська правда".

Реклама

"Мова тут навіть не про такі речі, як можлива інфільтрація агентів ФСБ до складу виборчих комісій, вплив на них і багато іншого. Нас турбує, перш за все, безпека українських громадян, які не дивлячись на адміністративний та пропагандистський тиск все-таки зважаться стати членами виборчих комісій або просто прийти на вибори", - зазначив він.

Клімкін нагадав, що Росія по відношенню до України є країною агресором і окупантом.

"Це факт не тільки політичний, але і юридичний, визнаний українським законодавством. Проводити вибори на території країни агресора і окупанта апріорі є досить проблематичним кроком. У випадку ж з Росією це було б ще і вкрай ризиковано", – зазначив глава МЗС України.

За його словами, вибори української влади повинні проходити з дотриманням всіх демократичних стандартів, зокрема, критеріїв ОБСЄ.

"Росія ж дуже далека від демократичних норм і міжнародного права. Це показали незаконні, фейкові "вибори" в анексування Криму і на окупованому Донбасі, це підтвердило втручання російських спецслужб у вибори в США і інших європейських країнах. Але головне: треба бути невиліковно наївним, щоб повірити, що ФСБ і інші російські інститути не стануть впливати на українські вибори на своїй власній території", - підкреслив міністр.

Клімкін також зазначив, що російська пропаганда за останні роки підняла градус антиукраїнських настроїв в РФ до рівня істерії.

"Згідно з опитуваннями, у вересні 2018 року в Росії погано або дуже погано ставилися до України 56% населення. Тому ми не можемо гарантувати, що в день виборів не буде влаштовано небезпечних провокацій. Постраждати можуть і українські виборці, і наші співробітники, і, в врешті-решт, самі будівлі дипустанов. Крім того, можна не сумніватися, що всі, хто візьме участь у голосуванні, обов'язково опиняться під ковпаком ФСБ і ризикують найближчим часом стати жертвами репресій", - зазначив глава МЗС України.

За словами Клімкіна, вірити будь-яким російським заявам про забезпечення безпеки, повну відсутність втручань, провокацій і репресій Київ не буде.

"Росія вже не раз за останні роки демонструвала свою підступність і повне презирство до моралі і права", - нагадав міністр
.

Ранішеповідомлялося,щоЦентральнавиборчакомісіявденьстартупрезидентськихвиборіввУкраїнісвоєю постановоюліквідувалап'ятьвиборчих дільницьвРосії .

В тренді
Чи може священник бути депутатом? Глава УГКЦ Шевчук дав відповідь

Нагадаємо, 31 грудня в Україні офіційно стартувалавиборчапрезидентська кампанія. Хтобудеборотисязапостглавидержави,остаточноясностанетільки3 лютого,хочаранішепросвої планипоборотисязапрезидентськекрісловиявлялиблизько40кандидатів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти