Кіссинджер пропонує США допустити з Росією ту ж помилку, що й 1991 року", – Сироїд

4 січня 2017 17:21

Крістіна Зеленюк Крістіна Зеленюк

На думку віце-спікера Верховної Ради, є спокуса серед певних американських політиків піти на зближення з Росією

Так званий "Кіссинджера" щодо зближенню США і Росії, який гарантує безпеку і виведення військ з Донбасу в обмін на послаблення санкцій і фактичного визнання Криму російським, – це повернення до тієї помилку, яку США і Західний світ допустили по відношенню до Росії 1991 року. Таку думку в коментарі "Сегодня.ua" висловила член депутатської групи ВР з міжпарламентських зв'язків з США, віце-спікер ВР Оксана Сироїд.

Реклама

"Для того, щоб усвідомити нинішні ініціативи Кіссинджера (екс-держсекретаря США Генрі Кіссинджера), варто повернутися до промови Джорджа Буша-старшого, пам'ятаєте, така була, – Chicken Kiev speech? Коли він назвав прагнення України до незалежності як "суїцидальний націоналізм" і власне тоді і була народжена ця ідея, що краще мати справу з однією Росією і віддати Росії як домініону інші держави, які з'явилися на пострадянському просторі. І те, що сьогодні пропонує Кіссинджер, – це власне та помилка, яка була допущена 1991 року. Тоді це була помилка США і Західного світу погодитися на таке. Адже тоді згоду на домінування Росії фактично посилило Росію на міжнародній арені і призвело до нинішнього стану речей. Тому повернення до такої політики помилково. Це буде великою загрозою для Європи і самих Сполучених Штатів", – сказала "Сегодня.ua" Оксана Сироїд.

На уточнююче запитання "Сегодня.ua" про те, чи можуть Штати дійсно піти на зближення з Росією і часткове скасування санкцій, Сироїд сказала, що ми в середині процесу, який вже відбувається, – це процес переформатування колективної безпеки.

"І який він буде, ми не знаємо – ми повинні всі разом працювати над ним. Загроза звичайно велика – Росія над цим працює. І я розумію, є спокуса серед певних американських політиків, тому що вони розуміють, що це найпростіше рішення проблеми. але насправді це посилення цієї проблеми. Фактично ми вже не маємо системи колективного, безпекового та правового порядку. Тобто жодна з тих інституцій, які були створені після Другої світової війни, і НАТО, і Рада Європи, і ОБСЄ, – вони вже не виконують і не можуть сьогодні виконувати ті цілі, заради яких вони були створені. Власне через те, що Росія дозволила собі цей порядок поламати, і ніхто не був готовий її зупиняти. І потрібно усвідомлювати, що Росія продовжуватиме робити це далі і Росія почала це робити власне ще з 1991 року. Тоді, коли Росія захотіла домінувати на пострадянському просторі навіть після розпаду СРСР. А весь світ дозволив це робити", – підсумувала Оксана Сироїд.

Не пропусти!
"Зінченко грав у Фоменка за гроші. Тисяча доларів – хвилина": Cкандалище в українському футболі
Олександр Зінченко і Михайло Фоменко

Нагадаємо, за даними видання Politico Кіссинджер – один небагатьох американців, з яким любить поговорити Путін. Протягом років після тієї розмови, поки Путін піднімався по кар'єрних сходах в Кремлі і в підсумку став автократом, він підтримував теплі стосунки з екс-держсекретарем США, навіть коли відносини Москви і Вашингтона зіпсувалися. У питанні України, яка тимчасово втратила контроль над Кримом і частиною Донбасу через агресію Росії, Кіссинджер наполягав, що вона не повинна приєднуватися до Заходу. "Україна повинна бути включена до структури європейської та міжнародної архітектури безпеки таким чином, щоб вона стала мостом між Росією і Заходом, а не стала на чиюсь сторону", – говорив Кіссинджер.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти