Київ жорстко відреагував на переміщення військ РФ в Придністров'ї

16 червня 2018, 14:10

МЗС України жорстко висловило стурбованість переміщенням військ РФ

Українськідипломативисловилистурбованістьнесанкціонованимпереміщенням російської військової техніки і озброєнь в Придністровському регіоні Молдови.
"Міністерство закордонних справ України висловлює стурбованість діями Російської Федерації щодо порушення режиму зони безпеки придністровського конфлікту, зокрема несанкціонованим переміщенням 14 червня 2018 року військової техніки і озброєння оперативної групи російських військ в Придністровському регіоні Республіки Молдова в супроводі "правоохоронних органів  невизнаного утворення", – йдеться в повідомленні МЗС.

У коментарі українських дипломатів зазначається, що невиконання російською стороною взятих на себе зобов'язань "підриває довіру між учасниками переговорного процесу і створює атмосферу напруженості в регіональному вимірі".

"Наголошуємо, що Україна послідовно підтримує позицію уряду Республіки Молдова про необхідність повного і безумовного виведення російських військ з території країни, відповідно до рішень Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року", – говориться в документі.

Відзначимо, що 15 червня глава МЗС і європейської інтеграції Молдови Тудор Ульяновські заявив, що Генеральна асамблея ООН через тиждень, 22 червня, розгляне питання про виведення російських військ з Придністров'я. За його словами, з ініціативи Молдови, проект резолюції був зареєстрований в Секретаріаті ООН.

Дипломат підкреслив, що мова йде саме про виведення Оперативної групи російських військ, а не миротворчого ротаційного контингенту, що входить до складу військового компоненту Об'єднаної контрольної комісії відповідно до положень угоди Росії і Молдови про врегулювання придністровського конфлікту.

Міністр нагадав, що, всупереч цій угоді, в якій РФ взяла на себе зобов'язання дотримуватися суворого нейтралітету відносно сторін конфлікту, військовослужбовці ОГРВ неодноразово брали участь у військових навчаннях із силовими структурами Придністров'я, в тому числі у форсуванні Дністра на військовій техніці.

Нагадаємо, раніше в уряді Молдови заявили, що поруч з українським кордоном була
помічена колона російської військової техніки. Вонаперебувалавтакзваній зонібезпеки,девійськовимРФзабороненоперебувати.

УсвоючергуспеціальнийпредставникУкраїниз придністровського врегулюванняВікторКрижанівськийговорив,щоУкраїна готова впустити війська РФ на свою територию дляїхвиведеннязПридністров'я.Вінзазначив,щоМоскване хоче йти зневизнаноїреспублікиіговорить про"нестабільну ситуацію"вУкраїні.

В тренді
Чиновників саджатимуть за брехню в деклараціях: Рада зробила перший крок

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти