Київ і Анкара домовилися зміцнювати співробітництво в сфері безпеки та оборони

9 березня 2016 23:44

У спільній декларації також йдеться про розширення обсягу технічної та логістичної допомоги Україні

Україна і Турецька Республіка мають намір посилити співпрацю у сфері безпеки, зокрема в Чорноморському регіоні, а також розвивати кооперацію у сфері оборонно-промислових комплексів двох країн.

Реклама

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", така домовленість закріплена у спільній декларації за результатами 5-го засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною, яке відбулося під головуванням президентів двох країн у середу в Анкарі.

"Посилити координацію, співпрацю і договірну базу між Україною і Туреччиною у сфері безпеки й оборони", – йдеться в прийнятому документі.

Також, згідно з документом, Україна і Туреччина мають намір сприяти зміцненню механізмів регіональної безпеки в Чорному морі, нарощувати співпрацю, в тому числі в рамках НАТО.

"Приймати спільні кроки, спрямовані на деокупацію Криму, посилити співпрацю в рамках ООН, РЄ (Рада Європи – ІФ), ОБСЄ з метою відновлення суверенітету України над півостровом та захисту прав громадян України, зокрема кримських татар, на тимчасово окупованих територіях ", – сказано в декларації.

Реклама

Також сторони домовилися про співробітництво у сфері модернізації ОПК для посилення обороноздатності двох країн, а також виробити "дорожню карту" реалізації спільних високотехнологічних проектів у сфері космосу, авіабудуванні, оборонній промисловості.

Київ і Анкара домовилися всебічно сприяти розвитку двостороннього економічного та інвестиційного співробітництва, диверсифікації та збільшенню обсягів двосторонньої торгівлі, розвитку транспортної, телекомунікаційної та виробничої інфраструктури.

Для цього в документі закріплений намір завершити протягом 2016 року переговори про укладення Угоди про вільну торгівлю та провести переговори з оновлення або підписання двосторонніх угод про взаємний захист інвестицій та уникнення подвійного оподаткування.

Також планується посилити співпрацю в туристичній галузі, зокрема шляхом збільшення кількості туристичних проектів і надання посильної підтримки українським туроператорам

Україна і Туреччина домовилися про співпрацю в питаннях обміну інформацією з метою використання атомної енергії в мирних цілях. Сторони будуть співпрацювати у питаннях освіти у сфері атомної енергетики і реагування на надзвичайні ситуації в ядерній сфері.

Реклама

"Запропонували турецькій стороні взяти активну участь у приватизаційних процесах", – додав П. Порошенко на спільній прес-конференції з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом в Анкарі в середу після переговорів делегацій двох країн.

У спільній декларації також йдеться про розширення обсягу технічної та логістичної допомоги Україні, зокрема в контексті забезпечення потреб облаштування внутрішньо переміщених осіб в Україні, у тому числі кримських татар, які вимушено покинули Крим".

Для цього буде налагоджено взаємодію між Турецьким агентством щодо співробітництва і координації при Раді міністрів Турецької Республіки (ТВК) з відповідними відомствами та регіональними органами влади України і Меджлісом кримськотатарського народу.

Також у документі йдеться про розширення співпраці у сфері освітнього і культурного обміну. Зокрема, згідно з текстом документа, сторони домовилися забезпечити швидке завершення процесу відкриття у Києві Центру турецької культури ім. Юнуса Емре і докласти зусиль для виділення додаткових квот для кримськотатарської молоді в турецьких навчальних закладах".

Україна і Туреччина в підписаному документі закріпили намір збільшувати кількість почесних консульств "на взаємній основі", а також розвивати співпрацю між країнами у сфері засобів масової інформації, "особливу увагу" приділяючи підтримці кримськотатарських засобів масової інформації України.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти