Кіберполіція вступає в бій з піратами

3 березня 2016, 15:04

События на ТК Украина

Найбільші медіагрупи країни спільно з кіберполіцією оголосили війну порушникам інтелектуальної власності

Чому Україна називають найбільш піратською країною в світі? Тому що ситуацій, коли контент поширюється неправомірно, у нас більш ніж достатньо. Копіюються фільми, музика, ведетсянезаконная ретрансляцію телеканалів і програм. За даними медіаіндустрії, від 30% до 40% операторів кабельного ТБ та Інтернету відверто піратів. Вже 1 млн українців дивляться супутникове телебачення абсолютно незаконно.

Реклама

Більше того, боротьба з піратством – одна з умов асоціації з Євросоюзом і співпраці з багатьма міжнародними організаціями.

Аташе з питань інтелектуальної власності в СНД Росії і Грузії Дональд Таунсенд ініціативу каналів підтримує.

"Ми не хочемо, щоб Україна була "безпечною гаванню" для піратів. Вона вже має таку репутацію у всьому світі. Це дуже погана репутація, і я думаю, що нова кіберполіції та нові підходи до боротьби з піратством позбавлять Україну від такої негативної репутації. Уряд США вітає реорганізацію кіберполіції, набір і навчання нового персоналу", – говорить Дональд Таунсенд.

У кіберполіції звітують – створили ціле управління, яке буде займатися інтелектуальною власністю.

Реклама

"Ми набрали величезну кількість фахівців і створили ціле управління, яке буде займатися інтелектуальною власністю. І ми почнемо видавлювати з ринку піратів. Спочатку по трохи, але вони змушені будуть працювати по-білому, платити дивіденди і податки, які покладаються державі і правовласникам. І, кінець кінцем, вони взагалі підуть з ринку", – сказав начальник департаменту по боротьбі з кіберзлочинністю Національної поліції Сергій Демедюк.

Телеканали до співпраці готові. Пропонують навчити фахівців кіберполіції правильно оцінювати збиток, нанесений інтелектуальної власності, оперативно ділитися інформацією про порушення і допомогти правоохоронцям доводити справи до суду.

В тренді
Український консул залишив Росію: що на нього чекає в Києві

"Ми чітко розуміємо, що створювати успішні кейси важко, але можливо, коли є бажання. А ми сьогодні почули, що бажання є. У нас є бажання в цьому процесі не тільки допомагати, але і брати участь. Тому ідея створення робочої групи нами дуже вітається", – заявив генеральний директор "Медіа Група Україна" Євген Лященко.

Глава Нацполіції Хатія Деканоїдзе обіцяє зробити питання боротьби з піратством одним з пріоритетних для свого відомства.

"Ті питання, які вас хвилюють, хвилюють і нас теж. Чому? Тому, що це питання престижу країни. Я буду особисто домагатися, щоб місце нашої країни поступово поліпшувалося в списку країн, які дотримуються права інтелектуальної власності. Але я сподіваюся на вашу відповідальність для того, щоб ви з нами теж співпрацювали", – сказала Хатія Деканоїдзе.

Реклама

Щоб боротьба з такими порушеннями була ефективною, в регіональних відділеннях поліції призначать спеціальних слідчих.

За нинішнім кримінальним кодексом України, залежно від завданих збитків, за піратство загрожує до 6 років позбавлення волі та конфіскація обладнання. Правовласники такі санкції вважають достатніми, якщо вони будуть виконуватися. Тому для контролю створили постійно действующуюрабочую групу з представників медіа, поліції і міжнародних експертів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти