Якою буде програма Кабміну: ключові заяви Яценюка

9 грудня 2014, 19:28

Олексій Біловол Олексій Біловол

Годинна презентація уряду викликала більше питань, ніж відповідей

Відео: Арсеній Яценюк

Другий уряд Яценюка презентувало план своїх дій на 2015 рік. Правда, повноцінної презентацією, побачене годинне дію можна назвати з великою натяжкою. Після майже тригодинного очікування замість серйозного розбору документа, згідно з яким країна житиме цілий рік – численні представники ЗМІ (яких зареєструвалося більше 100) побачили нове "кіно" від Яценюка із закадровим голосом самого прем'єра.

Реклама

Потік цифр, ідей і даних зашкалював, але конкретних механізмів розчути в коментарях і розгледіти в потоці слайдів виявилося чи можливо. І чим яскравіше були заяви, тим цікавіше було зрозуміти яким чином це буде реалізовано, особливо цікавіше було б подивитися на реакцію, на всю цю "гру цифр" новоспеченої глави Мінфіну Наталії Яресько яка була відсутня – її ж перший заступник Ігор Уманський під час всієї презентації – залишався спокійний і незворушний

В цілому всю програму можна розбити на кілька умовних блоків декларують новизну підходу: від нової політики безпеки до нової соціальної політики.

Включаючи: нову політику управління держвласності, нову економічну політику, нову правоохоронну систему і нову антикорупційну політику, а також окремим блоком йшли дебюрократизація, дерегуляція і децентралізація. Ключовий ж ідеєю, за словами самого прем'єра плану дій 2015 є підготовка і в подальшому "вступ до ЄС".

Ми відібрали ключові заяву Яценюка за різними напрямками програми Кабміну.

Реклама

Оборона, безпека і безвізовий режим

- До 5% ВВП має спрямовуватися на національну безпеку, обороноздатність і правоохоронну діяльність.

- Підвищення ефективності компанії Укроборонпром і перехід до двостороннього співробітництва з нашими західними партнерами щодо військово-технічного співробітництва та підписання відповідних договорів.

- Україна буде стверджувати щорічний цільовий план дій Україна-НАТО.

- Україна повинна прийняти новий закон про основи зовнішньої і внутрішньої політики, де буде скасовано позаблоковий статус.

Реклама

- Проект "Європейська стіна" буде виконаний. Реалізація цього проекту передбачається протягом 4 років... Для цього створюється окреме державне агентство з облаштування – державного кордону. Ми вже отримали 235 мільйонів гривень від ЄС. І будемо далі працювати з західними партнерами, щоб профінансувати облаштування кордону... Загальна вартість такого проекту оцінюється зараз в суму близько 8 млрд гривень.

- Ми перейдемо до наступної фази введення безвізового режиму і впевнені в тому, що українці з новими біометричними паспортами будуть вільно, без віз їздити до наших партнерів – країнам-членам ЄС.

Іномовлення

- Запуск іномовлення. Світ повинен знати, що відбувається в Україні і він повинен отримувати цю інформацію англійською, французькою, німецькою та іншими мовами.

- Друге це запуск громадського телебачення. Уряд прийняв рішення про створення публічного АТ "Громадське телебачення України" і ми завершимо як роздержавлення ЗМІ так і створимо ефективне суспільне ТБ в Україні.

Реклама

Медицина

- В Україні буде введено повноцінне медичне страхування. 8% бюджетних витрат на охорону здоров'я повинні отримати ефективне використання шляхом прийняття Закону України "Про медичне страхування...

- Ми скасовуємо бюрократичну і корупційну реєстрацію лікарських засобів і медпрепаратів, які пройшли відповідну реєстрацію та ліцензування в цих країнах (ЄС, а також у США, Канаді, Японії та Австралії).

Дерегуляція, стандарти і держапарат

- Ми завершуємо скорочення контролюючих органів з 56... 28 контролюючих органів залишиться на першому етапі.

- Скорочення кількості функцій на першому етапі до 680 функцій. На наступному етапі ми вносимо зміни до законодавства про ліцензування. Ми вносимо окрем пакет законодавства про дерегуляцію який максимально ліквідують всі надумані функції українських чиновників і зроблять їх такими які відповідають європейським стандартам і критеріям... Це має бути перша половина 2015-го.

- Україна відмовляється від російських і радянських ДОСТів і стандартів. 15000 нових стандартів які повинні бути прийняті... до 2016 року.

- На перше півріччя нами вноситься новий закон України про держслужбу. Який передбачає прозорий конкурсний відбір держчиновників і вводить процедури відповідальності за невиконання ними їхніх законних функцій.

- Перший етап до виключного електронному управлінню (в уряді) який преполагает ID для всіх в Україні, електронний підпис і електронний документообіг – повинен бути завершений в 2016 році.

- Ми ставимо завдання про радикальне скорочення витрат держсектора. Мова йде про скорочення на 10% Це завдання, яке ми ставимо протягом найближчих двох років.

Енергетика і газ

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

- Ми суттєво розширюємо нашу співпрацю з купівлі ядерного палива для українських АЕС з компаній Westinghouse про що підписувалися і будуть підписуватися всі відповідні угоди.

- Ми зобов'язані платити реальну і ринкову ціну за енергетичні ресурси України. За інших умов дефіцит "Нафтогазу" який більше ніж дефіцит держбюджету (110 млрд грн проти 68 млрд грн) буде вічним.

- Інтеграція української енергетичної системи в європейську електро-енергетичну систему (UCTE) до 2017 року.

- Складається ПАТ "Магістральні газопроводи України" та ПАТ "Підземні газосховища України". Відповідно до прийнятого парламентом закону 49% акцій можуть належати інвесторам з ЄС і США. Уряд оголошує публічний конкурс на залучення в модернізацію української ГТС та експлуатацію сховищ. Уряд закінчує реформу всього енергетичного сектора, щодо Третього енергопакету.

- Щодо власного видобутку. Ми переходимо до класичним принципом угоди про розподіл продукції. Добули – поділили. Частина отримала держава – частина той, хто інвестував у видобуток.

Правоохоронні та судові органи

- У парламент подається закон про національної поліції.

- Ліквідується цілий ряд функцій не властивих МВС, у тому числі і ті пострадянські департаменти по боротьбі зі злочинністю та корупцією які й очолювали злочинність і корупцію.

- Також ключове завдання для уряду разом з Президентом – створення державного бюро розслідувань ... Яке візьме на себе функції незалежного слідчого органу.

- Ми ініціюємо зміни до Конституції України, а саме підставу трирівневої системи судів, де Верховний Суд України – отримай права найвищої судової інстанції в Україні.

- Місцеві суди повинні взяти на себе левову частку відповідальності за встановлення справедливості по відношенню кожному громадянину України. І в рамках цього до парламенту будуть внесені зміни у всі процесуальні органи України.

Податки, ліквідація монополій і новий Трудовий кодекс

- У рамках нової економічної політики уряд пропонуватиме парламенту прийняти закон про податковий компроміс.

- Уряд внесе зміни до закону про трансферне ціноутворення.

- Монополія – означає регрес. Конкуренція прогрес і розвиток. Тому формування складу нового антимонопольного комітету і прийняття нового закону про економічну конкуренцію і всі хто є монополістами, повинні пройти процедуру антимонопольної перевірки.

- Україна прийме новий Трудовий кодекс.

АПК і ринок землі

- Уряд пропонує крім експорту нашої аграрної продукції експортувати продукти переробки. І для цього нам потрібно зробити ряд серйозних змін на ринку землі та АПК.

- Наше ключове завдання прийняття закону про довгострокову оренду землі.

- Завершити формування державного земельного кадастру, який на сьогодні сформований лише на 5%.

Наука і культура

- Уряд вносить новий закон про наукову і науково-технічну діяльність. Не кількість, а якість. Нехай вона буде одна. Але про неї дізнається весь світ.

- Стратегія української гуманітарної політики. Підтримка українського культурного продукту.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти