За якими правилами ділять ділянки, на яких стоїть житловий будинок

12 листопада 2015, 07:30

І хто буде встановлювати межі

"Яку мінімальну відстань можна відступити від житлового будинку при поділі земельної ділянки, приватизованої на двох господарів у спільну власність? Я хочу виділити фізичну частку зі спільної власності ділянки, але співвласник спільної нашої ділянки побудував свій житловий будинок (він ще не зареєстрований) практично на нашій половині ділянки! Які мінімальні відступи від його будинку повинні бути до майбутнього нашого з ним кордону?" – Ніна Тітенко, м.Київ.

Реклама

Відповідає Арсен Маринушкіна, керівник АБ "Арсена Маринушкіна":

"Окреслює межу (кордон) між ділянками все одно будете не ви, а землевпорядники – ті, хто має на це законне право і володіє всіма технічними нормами. Питання, пов'язані з межами земельних ділянок, які знаходяться в межах населеного пункту, а також з правилами добросусідства, вирішують органи місцевого самоврядування (сільські або селищні ради, виконкоми районів). Проблемами земель, що знаходяться за межами населених пунктів, займаються інстанції, що спеціалізуються на питаннях земельних ресурсів. Відповідно, вам слід звернутися із заявою до органу місцевого самоврядування або у відділ земельних ресурсів вашого району.

В тренді
Зустріч у "нормандському" форматі може пройти на Донбасі на передовій

Добре, якщо запропонований ними варіант поділу ділянки влаштує і вас, і співвласника. Але оскільки будинок вже побудований і, за вашими словами, практично на вашій половині, що влаштовує всіх варіанту може й не вийти. Якщо одну зі сторін рішення не задовольняє, вона може звернутися з позовом до місцевого суду. Однак зауважу, що в Україні не прийнято залучати до вирішення подібних проблем різні великі й дрібні інстанції, а тому не можна сказати напевно, наскільки успішно справляються з ними суди та органи влади. Оскільки законодавча база в цій сфері недостатньо розвинена, швидше за все, кожен чиновник буде тлумачити закон по-своєму, в результаті ви можете і не отримати того результату, який очікували".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти