Як пройшла ніч, в яку прийняли Конституцію: коньяк, вірші та морозиво

28 червня 2015, 08:00

Бунецький Дмитро , Олександра Захарова , Андрій Мазур

При останньому голосуванні статті про мову роль зіграв голос кримчанки

Реклама

ДепутатиIIскликаннярозповіли"Сегодня"про те,як приймавсяперший варіантукраїнської Конституції1996 року.Нагадаємо, вонипросиділивзалівсюніч з27 на 28червня, оскількивразі неприйняттядокументаїм загрожуваврозпуск.Щоб незаснути, депутативипилимайжевсю кавувбуфеті:він працюваввсю ніч.Не обійшлося ібезспиртного: вночінардепипили коньяк на честь дня народженнявіце-спікераВіктора Мусіяки.Екс-депутатРоманБезсмертнийзгадує, якдепутатуМихайлуСиротізамість кавиналиликоньяку кавовучашку: "Вінвипивйого, але неподав виду".Асамфактприйняттядокументавжевранцівідзначилишампанськимвготелі "Київ".

Як розповів"Сегодня"Безсмертний,робоча групаМихайла СиротипрацюваланадКонституцією зберезня 1996 року,будучиневизнаною,і лише 1травня їхзапросивна обговоренняпроектуспікер ОлександрМороз:"Парадоксальність ситуаціїв тому, щовробочій групібуло тількидва юристи-ОлександрЛавриновичіОлександрНовиков,вонанаписанаполітиками. Саманіч голосуваннядлямене булаоднією з багатьохза всі чотиримісяці роботинадпроектом... Яніколи незабудувареники,якінамносиладружина ВолодимираСтретовича,поки мивичитувалитексти... "

__1996_dazo.gov.ua_02

Залпід час засіданьКонституційної комісіїВерховної РадиУкраїни, березень1996 р. Фото: dazo.gov.ua

Реклама

Як розповів"Сегодня"екс-нардепВолодимир Яворівський, частинастатейі розділівКонституціїголосувалисяшвидко, алеза деякимийшли запеклісуперечки.

"Найскладніше було з10-ю статтею-про мову.Ужепісля п'ятого-шостогопровального голосуванняСергій Головатийзапропонувавпрописатифразупро захист російськоїмови та інших мовнацменшин. Це трохизаспокоїлозал, алеголосів всеодно не вистачало:комуністіві кримчанобурювалафраза, що російська мова- мованацменшини.Прийнялистаттютільки з 12-го разу".

За словамидепутата,приостанньомуголосуваннірользігравголоскримчанки: "У насбула групакримчанок, які принципово неголосувализа 10-ту статтю.У якийсьмоментясходив убуфеті купивїмморозива,і їхні душітрохирозтанули... Япочавумовлятиїх голосувати, і поки миспілкувалися,морозивопочатоккапатиїмнасукні.Тодібільшістьпішли втуалет,аодна,самапомірна, залишилася.І ось вонавсе-такипідтримала статтю.Атоді невистачалоодного-двох голосів,такщо це зігралороль".

_2_dazo.fov.ua

ЗалВерховної Радив день прийняттяКонституціїУкраїни, 28травня 1996 р. Фото: dazo.gov.ua

Ащез ранкупоРадіходивжартівливийвіршик, згадуєполітик:"Мусіяцівиповнювалося50 років,і з ранкудепутатипридумаливіршик:" П'ятьдесятківМусіяці,комуністівб'ютьпосраці".Сперечалисятакож прогерб і гімн, зазначаєЯворівський:"Булиу насдепутати, якікричалипротризуб:"Навіщонамцівила?" Ачастинустатейпровалюваличерез те, що депутативиходилиубуфетпоїсти,курцібігалипокурити,і не вистачалочастоїхпариголосів".

Реклама

_______.__28__1996

Депутатипідкидаютьдоповідачапо текстуКонституціїУкраїниМихайлаСироту,ранок 28червня 1996 р. Фото: uateka.com

До ранкувсі були яксоннімухи,каже Яворівський:"Зате, коли з'явивсяпрезидентЛеонідКучма, залишилосяодне голосування.Після мивийшлинасходинкипід Радоюфотографуватися,і очі увсіхсвітилися".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти