Як отримати пенсію за довіреністю

22 липня 2015, 08:15

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Юристи відповідають на животрепетні питання

"Я отримую пенсію за чоловіка – сам він до ощадкаси дійти не в змозі. В ощадкасі оформлена довічна довіреність на мене на його книжку, на яку нараховують пенсію. Але з ПФ прийшов офіційний лист, що, оскільки він вже рік не отримує пенсію сам (не знаю, звідки вони дізналися – може, їм повідомляють з ощадкаси), ми повинні переоформити довіреність. А чоловікові виходити з дому дуже важко. Чи правомірна така вимога ПФ? Що робити?" – Олена П., м.Київ.

Реклама

Марина Костюченко, керівник Центру пенсійного права:

"Вимога ПФ в даному випадку правомірна. Згідно з ч. 2 ст. 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначаються законом. Вона здійснюється протягом усього періоду дії довіреності за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік її дії. Згідно з "Порядком виплати пенсій та грошової допомоги, за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки в банках", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 №1596, якщо суми пенсій та грошової допомоги, одержувані за дорученням, більше одного року або не виходять з поточного рахунку більше одного року, уповноважений банк зобов'язаний повідомити про це відповідний орган ПФ або орган праці та соціального захисту населення не пізніше 28 числа місяця, в якому виникли такі обставини, а одержувач пенсії та грошової допомоги – подати нову заяву в орган ПФ. Якщо одержувач пенсії цю умову не виконує, орган ПФ припиняє перерахування пенсії на поточний рахунок і здійснює виплату через підприємство поштового зв'язку за місцем проживання одержувача".

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти