Як отримати спадок, якщо не прийняв його у встановлений термін

4 грудня 2017, 06:16

Доведеться звертатися до суду і доводити поважність причин пропуску строків

"Чоловік не прийняв спадщину в установлений термін, тому що не знав про смерть родича. Останній заповів йому будинок і авто. Чи є якісь варіанти, щоб її отримати, незважаючи на прострочення?"-МаргаритаЛегостаєва,м. Київ.

ВідповідаєЯрославаБережна,керуючийпартнер АО"B.C.B. LEGAL GROUP"
:

Якщоспадкоємецьпропустивстрокдляприйняття спадщиниз поважних причин, він має право звернутися до суду з позовом про поновлення строку на прийняття спадщини. Якщо в судовому порядку буде встановлено причини пропуску строку поважними (від'їзд, хвороба та інші), то суд виносить рішення на користь спадкоємця. Але однозначно на це питання без документів, термінів і причин пропуску відповісти не можна. Вам потрібно звернутися до нотаріуса, який видасть відмову у відкритті спадкової справи. Потім звернутися до суду із заявою про відновлення терміну на вступ в спадок. Тільки після цього можна розглядати – приймав хтось спадщину чи ні і розуміти, можна з цим щось зробити чи ні. Із запитання не зрозуміло чи приймав хтось спадщину.
Уразі,якщо спадщинакимосьбулаприйнята,вампотрібнододатковозвернутисядо спадкоємців,які отрималиспадщину (які подали заявупроприйняття спадщиниаботим,хтофактичноїївжеприйняв),зпроханнямнадатиписьмову згодунавключеннявасдо кола спадкоємцівізновузвертатисядо суду.
Реклама

Тут мова йде про спадкоємців однієї черги зі спадкоємцем, який пропустив строк для прийняття спадщини. У разі, коли спадкоємці, які прийняли спадщину, дають дозволи (вони повинні бути оформлені у вигляді письмової заяви та спрямовані до нотаріуса за місцем відкриття спадщини), вважається, що такий спадкоємець поновлюється в колі спадкоємців, і у нього виникає право для подачі заяви про прийняття спадщини. Згоду на включення до кола спадкоємців повинні дати всі спадкоємці тієї черги, яка прийняла спадщину. Якщо людина була єдиним спадкоємцем, теж можна звернутися до суду. Правда, в даному випадку дати якусь гарантію нереально.

В тренді
Живе як король. Все про резиденції, особняки і яхти Медведчука

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти