Як отримати дублікат паспорта на українське авто, якщо воно знаходиться за кордоном

16 березня 2016, 07:30

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Збираємо всі необхідні документи і заяви

"Як отримати дублікат паспорта на авто, зареєстрованого в Україні, якщо авто знаходиться наразі за межами України? Техпаспорт загублений (зіпсований)", — Людмила Д., м. Київ.

Реклама

Відповідає Тетяна Коновал, юрист ТОВ "Марченко і партнери":

"З 2016 року видача дубліката технічного паспорта на автомобіль дещо змінилася. Так, п. 18 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 07.09.1998 року №1388 (далі – Порядок), визначено наступне:

Замість втраченого свідоцтва про реєстрацію (технічного паспорта) знятого з обліку транспортного засобу на підставі заяви власника або його представника сервісного центру МВС, в якому проводилося зняття з обліку, видає копію реєстраційної картки, яка засвідчується підписом і печаткою адміністратора сервісного центру МВС, з внесенням відповідних службових відміток.

В тренді
Роблю на прохання Путіна і Порошенко. Журналісти оприлюднили записи переговорів Медведчука
В тренді
Чому звільняють Степанова? Шмигаль відповів
В тренді
Українці в пастці. Зеленський відреагував на форс-мажор у Непалі
Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента

Також п. 15 Порядку визначено, що при проведенні державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірки ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними у поданих власником для реєстрації документах. За результатами огляду в документах робиться відповідна відмітка або складається акт огляду. Для отримання дубліката технічного паспорта на автомобіль можна звертатися в будь-який сервісний центр МВС, незалежно від місця реєстрації транспортного засобу або проживання власника. При цьому необхідно буде здійснити наступні дії і надати такі документи:

  • документ, що засвідчує особу власника (або його законного представника). Як правило, це паспорт плюс довіреність (при наявності);
  • ідентифікаційний код платника податків;
  • подати письмове пояснення із зазначенням реєстраційних даних авто, дати і обставин втрати;
  • пройти огляд автомобіля експертом МВС і співробітником сервісного центру;
  • пройти передбачені перевірки на відсутність обмежень і скасування довіреності (в разі отримання дубліката представником власника);
  • здати комплект номерів (у випадку невідповідності його чинному ДСТу) для заміни на новий;
  • оплатити квитанцію в установленому розмірі.
Реклама

До 2016 року дублікат техпаспорту видавався без огляду. Але норма була змінена у зв'язку з численними випадками створення "двійників" і шахрайських дій. Таким чином, отримати дублікат технічного паспорта можливо лише при знаходженні автомобіля в Україні, оскільки буде потрібно його огляд експертом МВС і співробітником сервісного центру".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти