Як "Народний фронт" за місяць наростив рейтинг від 5% до 22%

1 листопада 2014, 07:30

Інна Оносова

"Народний фронт" чітко сформулював основне програмне положення: Арсеній Яценюк повинен бути прем'єр-міністром, відзначають експерти

За півтора місяці до дня голосування "Народний фронт" прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і спікера Олександра Турчинова балансував на межі проходження в парламент, за даними деяких соцопитувань. Однак до фінішу партія прийшла з найкращим результатом, набравши 22,16% голосів. Ми розпитали експертів про те, як політсилі вдалося досягти таких успіхів.

Реклама

Політолог Тарас Березовець каже, що такий вдалий результат "Народний фронт" отримав за рахунок з'єднання в його команді відомих політиків і нових осіб, активістів Майдану, комбатів.

"Плюс у них був зрозуміла, позитивна медійна кампанія – вони, на відміну від "Громадянської позиції", "Батьківщини", не критикували, а пропонували конкретні рішення. Це також сталося завдяки першому номеру у виборчому списку – Арсеній Яценюк витягнув рейтинг на себе. Це перша кампанія, де він може сказати, що як мінімум 50% успіху "Народного фронту" – це його особистий результат", – вважає Березовець. За його словами, Арсеній Яценюк грамотно і продумано виступав у ЗМІ під час виборчої кампанії.

"Він себе чітко вів відносно РФ, він не говорив зайвих фраз, де потрібно – мовчав, де треба – казав. Ще треба зазначити певне перетікання голосів, в тому числі виборців "Блоку Петра Порошенка", які показали бажання зміцнення союзу президента і прем'єр-міністра, щоб не повторилася ситуація 2005 року, коли Юлія Тимошенко воювала з Віктором Ющенком", – підкреслює Березовець.

Народний депутат, представник "Народного фронту" Леонід Ємець зазначає проведену роботу над чітким позиціонуванням політсили при веденні кампанії.

Реклама

"Партія "Народний фронт" дуже чітко сформулювала основне своює програмне положення: Арсеній Яценюк повинен бути прем'єр-міністром України. Народ України це почув і дав нам найкращий результат. У нас був дуже чіткий меседж, який був, напевно, самим виразним з усіх: про те, що Арсеній Петрович і його команда втримали країну, напевно, в найважчий час, і тому ми вважаємо, що він зараз і повинен очолити уряд. Український народ подумав і прийняв одноголосне рішення про те, що дійсно саме так і має бути. Наш результат свідчить про те, що саме така позиція користується найбільшою підтримкою у більшості українців", – пояснює Ємець.

Він припускає, що соціологи під час опитувань до дня голосування неправильно формулювали виборцям питання, якщо не бачили високих результатів "Народного фронту".

"Тому були неправильно і показані рейтинги, адже якби соціологи запитали українського народу про те, кого він хоче бачити прем'єр-міністром, то ми б отримали більш адекватний реаліям прогнозований результат", – зазначив депутат.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

Екс-депутат, політолог Тарас Чорновіл згадує, що дійсно був момент, коли всі думали, що "Народний фронт" може навіть не подолати 5% бар'єр. Він вважає, що рейтинг виріс завдяки "хитрою" виборчої кампанії Арсенія Яценюка.

"Сталося перетікання голосів від "Блоку Петра Порошенка" до "Народного фронту" через дуже хитро і вміло продуманий план партії Арсенія Яценюка, коли величезна кількість експертів та журналістів вдруге, з одного моменту, почала найжорстокішу критику Петра Порошенка, звинувачуючи його в "закручуванні гайок", в концентрації влади, як це було при Вікторі Януковичі. Тут ми бачимо, що була чітка координація неофіційних спікерів цієї партії, які дали правильні меседжі, спрямовані на те, що люди боятися концентрації влади в одних руках", – пояснює Чорновіл.

Реклама

За його словами, майже за тиждень до виборів "Народний фронт" різко змінив стратегію виборчої кампанії, зробивши її дворівневою. "На верхньому рівні звучали офіційні слогани від партії, що потрібен прем'єр-міністр Яценюк, а внизу, від експертів і журналістів була найжорстокіша кампанія про те, що Порошенко хоче зосередити всю владу в руках і він буде новим Януковичем. А люди не хотіли повернення тієї ситуації, яка була при Януковичі", – резюмує Чорновіл.

Політолог Олексій Гарань підтверджує, що багато виборців вважали за необхідне створити більш збалансовану модель влади, в якій були б присутні різні політичні сили і щоб жодна президентська сила все контролювала.

Він звертає увагу на те, що "Народний фронт" відібрав частину голосів у "Батьківщини" завдяки тому, що Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов, Андрій Парубій були раніше в партії Юлії Тимошенко.

"В результаті частина голосів радикально налаштованого електорату "Батьківщини" відійшла до "Народного фронту". Та частина голосів, які відійшли від "Батьківщини" до "Народного фронту", готові були підтримати владу, розуміючи, що вона діє в дуже складних умовах. Ці виборці були не згодні з ще більш радикальною позицією Юлії Тимошенко", – каже Гарань.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти