Як іноземні ЗМІ відреагували на вбивство Вороненкова: російський слід і зв'язки з Сурковим

24 березня 2017, 13:23

Олександр Литвин

Журналісти зазначають: Денис Вороненков критикував російську владу і міг дати правоохоронцям важливі свідчення

У центрі Києва 23 березня застрелили екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова. Політик ще минулого року разом з дружиною переїхав з Росії до України і заявив про політичне переслідування. У лютому екс-парламентарій почав активно спілкуватися з пресою і критикувати російську владу. Гучний злочин в українське столиці освітили більшість великих світових ЗМІ. Сайт "Сегодня" з'ясував, що іноземна преса розповіла про вбивство російського політика в Україні.

Реклама

The Guardian: Російський екс-депутат, який втік до України, убитий в Києві

Популярне британське видання The Guardian в день вбивства Дениса Вороненкова повідомило: екс-парламентаря, який виступив проти політики Володимира Путіна, застрелили на жвавій вулиці в центрі Києва. На початку статті журналісти висвітлили позицію української влади: "Президент України Петро Порошенко відразу ж вказав пальцем на російську владу, назвавши вбивство "державним тероризмом".

4_01

За словами Порошенка, пише видання, Вороненков був одним з "головних свідків російської агресії проти України і ролі Януковича в розміщенні російських військ в Україні".

The Guardian також взяли коментар у колишнього колеги Вороненкова Іллі Пономарьова. "Він говорив мені, що отримує погрози від ФСБ", – розповів політик. Напередодні вбивства Денис Вороненко збирався дати свідчення у справі Віктора Януковича, який наразі перебуває в РФ. "Росія приєднала Крим і підтримала сепаратистські сили на сході України у війні, в результаті якої загинуло десять тисяч осіб. Після втечі до Києва Вороненков заявив, що підтримав приєднання Криму через політичний тиск", – пояснюють журналісти.

У статті згадується і позиція російської влади. Зокрема, наводяться слова прес-секретаря Путіна Дмитра Пєскова про те, що абсурдно звинувачувати у вбивстві Москву.

"Вороненков говорив про можливу помсту Росії після того, як він втік, але сказав, що не ховатиметься. Він дав низку інтерв'ю після своєї втечі, в яких різко критикував президента Росії і політику Кремля в Україні. Він порівняв сучасну Росію з нацистською Німеччиною і назвав анексію Криму незаконною", – пише The Guardian.

"Він дав низку інтерв'ю після своєї втечі, в яких різко критикував президента Росії і політику Кремля в Україні. Він порівняв сучасну Росію з нацистською Німеччиною і назвав анексію Криму незаконною", – пише The Guardian.

Реклама

Коротенько в статті згадуються заяви Дениса Вороненкова під час його депутатства. Видання пише: російський активіст Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний назвав колишнього депутата лицеміром. Нібито Вороненков раніше з ентузіазмом підтримував Путіна і анексію Криму. Крім того, за словами британських журналістів, багато українців не схвалили рішення про надання Вороненкову українського громадянства, припускаючи, що таким чином політик намагається уникнути проблем з законом в Росії.

NZ Herald: Российского депутата Дениса Вороненкова застрелили в Украине

Одне з найбільших ЗМІ Нової Зеландії NZ Herald нагадує: екc-депутат втік з Москви, побоюючись, що його життя перебуває під загрозою через "секретну службу президента Путіна".

2_09

"Вороненков дав свідчення проти проросійського екс-президента України Віктора Януковича... 45-річний депутат покинув Москву в жовтні разом зі своєю дружиною, оперною співачкою Марією Максаковою", – йдеться в статті. Журналісти, цитуючи Петра Порошенка, озвучили версію про те, що до вбивства причетні російські спецслужби. У матеріалі також є відповідь Пєскова, який причетність РФ категорично заперечує.

Реклама

До слова, NZ Herald пише, що охоронець Вороненкова був співробітником СБУ. При цьому не уточнюється, що ще вчора в прес-службі відомства цю інформацію спростували. Крім цього, видання припускає, що вбивця – громадянин України – міг бути "етнічним росіянам".

"Охоронець, який був співробітником Служби безпеки України, залишився в лікарні. Українська влада заявила, що вбивця був ідентифікований як громадянин України, хоча він може бути етнічним росіянином зі сходу країни, що відколовся, або з Криму", – пишуть журналісти.

"Охоронець, який був співробітником Служби безпеки України, залишився в лікарні. Українська влада заявила, що вбивця був ідентифікований як громадянин України, хоча він може бути етнічним росіянином зі сходу країни, що відколовся, або з Криму", – пишуть журналісти.

EURACTIV: Україна звинувачує Россі в "державному тероризмі", після того, як колишнього депутата застрелили в Києві

Європейське видання EURACTIV в своїй статті зробило акцент на можливу причетність до вбивства Дениса Вороненкова Росії. "Вороненков втік до України минулого року і допомагав українській владі в розслідуванні проти Януковича, колишнього проросійського екс-президента України. Вороненков також висловився проти приєднання Росії до Криму в березні 2014 року, хоча він голосував "за". Президент Петро Порошенко заявив, що вбивство "є актом державного тероризму з боку Росії", – пишуть журналісти.

09_01

Реклама

EURACTIV також процитувало Пєскова, за словами якого, звинувачення проти Росії "абсудрно". 45-річний Вороненков, пишуть журналісти, перебував у федеральному розшуку в РФ у зв'язку з шахрайством.

The New York Times: В Україні вбили російського критика Путіна

Найбільша американська газета The New York Times назвала вбивство Дениса Вороненкова "останнім з низки значущих політичних вбивств" політиків, які критикували російську владу. Також журналісти відзначають, що цього е дня в Харківській області сталася пожежа на складі боєприпасів. За однією з версії, до цієї події також причетні російські спецслужби.

"В Україні Вороненков пообіцяв дати свідчення в рамках кримінальної справи щодо колишнього президента України Віктора Януковича, а також надати інсайдерську інформацію про дії російського уряду під час анексії Криму 2014 року", – пишуть журналісти.

65656

У своїй заяві, зазначає видання, Порошенко назвав Вороненкова "одним з головних свідків російської агресії проти України". Саме вбивство, йдеться в матеріалі, було "на рідкість кривавим".

"Вороненко працював прокурором в Росії до приходу до парламенту і спілкувався з найближчими помічниками президента Володимира Путіна. Владислав Сурков, старший політичний радник Путіна, був присутній на весіллі Вороненкова", – пише The New York Times.

"Вороненков працював прокурором в Росії до приходу до парламенту і спілкувався з найближчими помічниками президента Володимира Путіна. Владислав Сурков, старший політичний радник Путіна, був присутній на весіллі Вороненкова", – пише The New York Times.

У матеріалі також наводиться цитата нардепа Антона Геращенка, який говорить про те, що росіяни "хочуть показати, що той, хто захоче втекти з Росії, буде ліквідований за всяку ціну". Стаття закінчується цитатою Пєскова, в якій версію українських правоохоронців він назвав "абсурдними".

Frankfurter Allgemeine: Смерть в Києві

"Вдруге протягом одного року в Києві вбито людину, яка отримала притулок в Україні через конфлікт з режимом російського президента Володимира Путіна", – пише франфуртське видання Frankfurter Allgemeine.

Журналісти нагадують: минулого літа підірвали машину, за кермом якої перебував журналіст Павло Шеремет, який, як і Вороненков, критикував російську владу.

454578

Петро Порошенко заявив про російський "державний тероризм", а генпрокурор Юрій Луценко сказав про дві версії того, що сталося". Згідно з першою, екс-депутат міг бути убитий у зв'язку з тим, що незадовго до втечі на Україну нібито викрив групу російських контрабандистів, які перебували під захистом Путіна. Другу версію він пов'язав з тим, що Вороненков був "головним свідком у процесі про державну зраду колишнього українського президента Віктора Януковича, пояснює видання. При цьому в статті наголошується: ряд обставин вбивства вказує на те, що пріоритетною є все-таки "версія Януковича".

Згадується ще одна версія: Вороненков міг користуватися в Росії своїм службовим становищем для особистого збагачення. У лютому поточного року в російській "Новой газете" з'явилася стаття, де Вороненков був показаний як "типовий депутат путінської Росії, спосіб життя якого навряд чи можна пояснити офіційними доходами".

The Washington Post: За кілька днів до вбивства критик Путіна сказав в інтерв'ю, що він знає про небезпеку

Денис Вороненков знав, що перебуває в небезпеці, пишуть журналісти найбільшої американської газети The Washington Post. "З міркувань особистої безпеки ми не можемо допустити, щоб вони дізналися, де ми знаходимося", – сказав Вороненко в понеділок увечері, коли разом з дружиною давав інтерв'ю цій газеті.

Президент України Петро Порошенко назвав вбивство Вороненкова "актом державного тероризму з боку Росії". Прес-секретар російського президента Путіна Пєсков назвав ці звинувачення "абсурдними", йдеться в статті.

656

"За кілька тижнів до смерті Вороненков, колишній член згідливої російської компартії, говорив друзям, що за ним йде погоня. Хакери намагалися зламати його аккаунт в Twitter і електронну пошту його дружини. Він отримував СМС з погрозами, і поліція недавно виділила йому охоронця. Ходили чутки, що за ним стежать", – пише The Washington Post.

Газета зазначає: "У момент, коли в політичному житті США превалює питання про російський вплив, смерть Вороненкова загострить додаткову увагу на масштабах (і потенційних смертоносних наслідки) "радіуса досяжності" Росії в зарубіжних країнах. Залишається неясним, у кого могло з'явитися бажання вбити Вороненкова (в різних версіях фігурують російські агенти, українські націоналісти або ділові кола), але факт залишається фактом: це лише найсвіжіший випадок, коли противник Кремля йде з життя".

"...Смерть Вороненкова загострить додаткову увагу на масштабах (і потенційних смертоносних наслідки) "радіуса досяжності" Росії в зарубіжних країнах", – пише видання.

Також згадується, що Вороненков давав свідчення проти екс-президента Януковича. "Друзі кажуть, що він також хотів поділитися з українською прокуратурою даними про російську контрабанду", – передають кореспонденти.

Всі подробиці в спецтемі Убийство Вороненкова

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти