Кабмін затвердив план реформи фінансування медицини в Україні

15 листопада 2017, 18:08

План передбачає розробку та затвердження ряду документів по наглядової ради при медустановах

Кабінет міністрів України на засіданні в середу затвердив план заходів щодо реалізації концепції реформування системи фінансування охорони здоров'я до 2020 року.

Реклама

План включає в себе ряд заходів щодо створення правових основ для нової системи фінансування. Зокрема, мова йде про спрощення умов отримання ліцензії для медичної практики, затвердження положень про інтернатуру і резидентуру випускників медичних і фармацевтичних вишів.

Крім того, план включає в себе заходи щодо створення єдиного національного замовника послуг, зокрема, внесення на розгляд урядом проекту постанови про створення Національної служби здоров'я, а також її розвитку.

В рамках автономізації бюджетних медустанов планом передбачено прийняття нормативно-правових актів, спрямованих на утвердження вимог до надавача медичних послуг, методики розрахунку вартості медичних послуг, переліку установ, які не підлягають реорганізації в казенні або комунальні некомерційні підприємства.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Крім того, планом передбачена розробка та затвердження низки документів щодо наглядових рад, які будуть функціонувати при медустановах, а також приблизного договору між медустановою і розпорядником бюджетних коштів.

Реклама

Документ містить ряд заходів щодо розвитку електронної систем обміну медичною інформацією, перегляду клінічних протоколів, впровадження нової моделі фінансування первинної, вторинної та третинної медичної допомоги, створення госпітальних округів, реімбурсації лікзасобів та проведення моніторингу реалізації реформи системи фінансування.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти