Кабмін розбрату: як Захід змусив помиритися команди Порошенка і Яценюка

Джерела в Кабміні і АП повідомляють, що західні партнери поставили Україні три ультиматуму натомість на стабільність парламентської більшості і уряду

Результати вчорашнього екстреного засідання Кабінету міністрів, без перебільшення, шокували весь український політикум. Довгі дискусії, суперечки і сварки навколо переформатування уряду, озвучування прізвищ потенційних кандидатів на заміну чинним міністрам і розподіл міністерських портфелів "не по квотним принципом", схоже, вже не актуальні. По крайней мере, поки під куполом не збере 150 підписів за постанову про висловлення недовіри діючому складу уряду, а при голосуванні – 226 "за". Але навіть якщо "Самопоміч", "Батьківщина" і "Радикальна партія" на це зважаться, простої більшості голосів за призначення нового складу уряду в Раді поки немає.

"МИ ШОКОВАНІ". У нинішньому скликанні парламенту п'ятницю зазвичай проходить тихо і спокійно: більшість народних депутатів не ходять на засідання, інші – не налаштовані на голосування і обговорення важливих законопроектів. Але сьогодні під куполом як ніколи шумно. "Ми шоковані!", – Так коментують майже всі народні обранці різної політичного забарвлення вчорашню заяву уряду.

Реклама

"Дивіться, який Олексій Гончаренко (нардеп від БПП – Авт.) сумний. А так хотів МОЗ очолити", – жартома сказав нам один з його соратників по фракції.

Вчорашній come back чотирьох міністрів, які раніше голосно грюкнули дверима, увігнав всіх в ступор. Навіть депутатів з пропрезидентської фракції, вже розписали місця в уряді між своїми депутатами. За інформацією джерел "Сегодня.ua" в уряді, рішення про відкликання заяв міністрами інфраструктури Андрієм Пивоварський, охорони здоров'я Олександром Квіташвілі, інформполітики Юрієм Стецем і АПК Олексієм Павленко приймалося в консультаціях з Банкової.

"Не буду говорити, хто з високопоставлених осіб в Вашингтоні і Брюсселі дзвонив нашому прем'єру і президенту, але після цього ситуація різко змінилася. Їм потрібно було показати послам G7 (Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії і США, які як раз вчора і зустрічалися з президентом і прем'єром – Авт.) Єдність президентських і прем'єрських команд", – сказав "Сегодня.ua" один з радників Петра Порошенка.

Реклама

Дійсно, як раз після зустрічі послів G7 з керівництвом України, посол Японії Шигекі Сумі заявив: "Ми обговорили питання відставки міністра Абромавічус (міністра економіки Айварас Абромавичус – Авт.), І президент, і прем'єр-міністр, і спікер запевнили нас, що будуть працювати разом в єдності над реформами в Україні. Вони сказали – не хвилюйтеся, ми зробимо це".

Правда, запевнення одного з радників Петра Порошенка і посла Японії не сильно збігаються з риторикою прес-служби президента. Майже в один момент на сторінці Петра Порошенка в Facebook прес-служба гаранта поширює новина: "Українське суспільство чекає рішучих реформ. Для цього необхідно негайно перезавантажити уряд. При цьому, міністри реформатори і їх команди повинні залишитися. Про це сьогодні говорили на зустрічі з послами країн "Великої сімки" та Європейського союзу".

Українське суспільство чекає рішучих реформ. Для цього необхідно негайного перезавантажити Уряд. При цьому міністри-рефо...

Posted by Петро Порошенко on Thursday, 4 February 2016

У ПРЕЗИДЕНТА ОБРАЗИЛИСЯ. За інформацією джерел "Сегодня.ua" в уряді, до зустрічі з послами G7 прем'єр був в активних консультаціях і переговорах з Пивоварський, Квіташвілі, Стецем і Павленко. Підсумком і стала заява посла Японії і результат екстреного засідання Кабміну, на якому в прямому ефірі на камери чотири міністри відкликали свої заяви про відставку. І, що важливо, наше джерело в Кабміні стверджує, що все це робилося в консультаціях з Банкової.

Реклама

А ось джерела "Сегодня.ua" в Адміністрації президента стверджують зворотне. Більш того, наближені до Банкової нардепи від БПП страшно ображені на прем'єра. "Арсеній Петрович буквально за півгодини до зустрічі з послами повідомив, що йому вдалося умовити міністрів відкликати заяви про відставку. У такому ж дусі він це заявив і на зустрічі з полами G7. Виходить, він молодець, а ми пасемо задніх?", – Розповів нам один з нардепів від БПП.

Якщо так все і було, цим і пояснюється пост на сторінці президента в Facebook про нобхідно перезавантаження уряду. Правда, є ще один нюанс. Свою заяву відкликав і міністр інформполітики Юрій Стець. Ні для кого не секрет, що він – кум Петра Порошенка і в досить близьких з ним стосунках. Більш того, у Стеця в АП навіть є свій кабінет. І припускати, що міністр інформполітики відкликав свою заяву про відставку без узгодження з Банкової, було б, щонайменше, нерозумно. Значить, що б не говорили в оточенні президента, рішення про єдність нинішнього складу уряду узгоджувалося з Адміністрацією президента.

Більш того, на зустрічі з послами G7 присутній і спікер Володимир Гройсман, який після вечірнього засідання Ради провів Рада коаліції. І закінчилися переговори в кабінеті у голови ВР буквально за півгодини до початку екстреного засідання Кабміну.

"Чи знав Гройсман про те, що міністри відкличуть заяви? Звичайно знав. Але нам нічого не сказав", – розповів Сегодня.ua один з "фронтовиків".

"Для нас це було повною несподіванкою, ми були в шоці, тому екстрено і узгодили позицію партії, яку випустили вчора пізно ввечері", – сказав нам один з нардепів від "Самопомочі".

Сьогодні ж на Банковій мовчали, в той час як Арсеній Петрович під час години запитань до уряду звинуватив фракцію БПП в тиску на всю державу і поставив ультиматум коаліції. Прем'єр заявив, що Кабмін піде у відставку, якщо таке питання піднімуть, в повному складі. На часткове переформатування ніхто з нині діючих урядовців, за словами прем'єра, не згоден. Не оминув стороною Яценюк і скандал навколо відставки Абромавічуса.

"Я буду припиняти будь-які спроби зараз намагатися тиснути на Абромавічуса, або здійснювати проти нього незаконні дії. Цей міністр під захистом моєї фракції і уряду", – заявив з урядової ложі ВР Яценюк.

ВІДСТАВКА: БУТИ ЧИ НЕ БУТИ. У чому інформація джерел Сегодня.ua в Кабміні і АП сходиться, так це в тиску Заходу. Наші партнери в ЄС і США поставили Україні три ультиматуму натомість на стабільність парламентської більшості і уряду.

"На носі черговий транш від МВФ. Це було однією з умов політичної стабільності. Плюс, знову підняли питання відставки глави ГПУ Віктора Шокіна. А від Ігоря Кононенко (якого Абромавічус звинуватив у тиску та лобіювання своїх людей йому в заступники – Авт.) зажадали скласти депутатський мандат за схемою Мартиненко (екс-нардеп від НФ Микола Мартиненко після звинувачень в корупції з боку нардепа від БПП Сергія Лещенка добровільно склав мандат – Авт.)", – розповів нам один з нардепів від БПП, наближених до Банкової.

Інформацію про черговий ультиматум Штатів і ЄС відправити у відставку Віктора Шокіна підтвердили і наші джерела в ГПУ. Але чи піде президент на такий крок – питання відкрите. Адже на останній прес-конференції Петро Порошенко чітко дав зрозуміти, що відпускати Шокіна не збирається.

Та й ситуація з Кононенко незрозуміла. Повторно питання про складання Кононенко депутатських повноважень піднімуть на засіданні фракції БПП на наступному тижні. Але чи набере таке рішення більшість голосів припустити складно, оскільки обговорення аналогічного питання на вчорашньому засіданні пропрезидентської фракції закінчилося скандалом, нецензурною лайкою і грюканьем кулаками по столу.

Та й ідею відправити Кабмін у відставку під куполом не відкинула. Після сьогоднішнього засідання лідерів депутатських і груп у кабінеті у спікера в "Батьківщині", "Самопомочі", "Радикальної партії" і "Опозиційному блоці" заявили, що не будуть працювати з нинішнім складом уряду і чинним прем'єром. Більш того, за словами нардепа від "Батьківщини" Вадима Івченко, в Раді вже зібрали 90 з необхідних 150 підписів під постановою про висловлення недовіри уряду: "Підписи збираються деякими депутатами. Один з них – Олег Барна (був в БПП, зараз позафракційний – Авт.). Багато людей з БПП підписи вже дали. "Батьківщина", "Самопоміч" та "Радикальна партія" свої підписи дали. Але йде дискусія в найбільшій фракції (БПП – Авт.) про те, як далі діяти. Якщо ми змінимо прем'єра, хто буде новим?".

Депутати з інших фракцій і депутатських груп пропонують уряду самостійно внести в Раду постанову про довіру. І якщо воно набере необхідних 226 "за", можна працювати в нинішньому складі. Але глава фракції НФ Максим Бурбак в бесіді з "Сегодня.ua" чітко дав зрозуміти: "Якщо хочуть, нехай збирають 150 підписів, виносять в зал на голосування. Набереться 226 голосів – будь ласка, за крісла ніхто не тримається".

Інші нардепи чекають офіційного звіту уряду під куполом 16 лютого. За словами позафракційного Дмитра Добродомова і нардепа від "Опозиційного блоку" Юрія Павленка, тоді все і стане ясно. Мовляв, якщо Рада підтримає звіт уряду, нехай Кабмін працює в нинішньому складі, якщо немає – йде у відставку.

Як пояснив "Сегодня.ua" перший заступник голови регламентного комітету Ради Павло Пинзеник, єдиний законний варіант відправити діючий уряд у відставку – проголосувати постанову про висловлення недовіри Кабміну. Але навіть якщо 150 необхідних підписів і набереться, щоб винести постанову в зал на голосування, і навіть якщо воно і набере 226 "за", наступних 226 голосів за новий склад уряду з новим прем'єром немає. В такому випадку, парламентський і урядова криза лише посиляться, робота Ради і Кабміну буде паралізована, і виходом можуть бути лише дострокові парламентські вибори. Але наших західних друзів і партнерів такий варіант ніяк не влаштовує.

"Якби вони бачили, що після перевиборів буде очищення (Ради – Авт.), прийдуть нові демократичні політсили, які будуть працювати на майбутнє країни, на це б (на Заході – Авт.) пішли без проблем. Поки немає розуміння, що ж буде. На їхню думку, перевибори – це розгойдування ситуації, посилення соціальної дестабілізації, що будь-яка перезавантаження вимагає часу, а це час зараз дуже цінно. Тому це їх (Захід – Авт.) лякає. Тому я вважаю, що у парламенту є потенціал працювати далі, але вже в новому форматі коаліції", – сказав нам позафракційний Сергій Тарута.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

37871.17

Bitcoin Cash (BCH)

223.08

Binance Coin (BNB)

227.74

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum Classic (ETC)

18.69

Litecoin (LTC)

69.67

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
54,00
53,50
53,50
39,95
54,90
52,90
53,90
35,90
55,74
54,29
54,30
36,77
55,79
54,38
54,29
36,99
55,90
53,90
52,90
35,90
59,99
57,99
56,99
36,72
59,99
57,99
57,99
36,73
59,99
57,99
56,99
36,64
60,49
57,79
56,49
36,83
-
51,63
51,49
34,93
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

36.36

Євро (€)

39.82

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти