Кабмін допрацював Програму своєї діяльності і передає в Раду

12 червня 2020, 14:38

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Нещодавно парламент вже забракував урядовий документ, назвавши його рефератом

Кабінет міністрів затвердив Програму діяльності уряду, яку раніше забракувала Верховна Рада, і визнав такою, що втратила чинність, постанову від 2 квітня 2020 №270, якою було затверджено попередній проєкт програми. Документ знову направляється до Верховної Ради. Відповідну постанову було ухвалено на сьогоднішньому позачерговому засіданні КМУ.

Реклама

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що документ вже сьогодні повинен бути внесений до Ради.

"Підготовлений проєкт Програми діяльності уряду розроблений спільно з комітетами Верховної Ради. За основу взято передвиборні програми президента Володимира Зеленського та партії "Слуга народу", укази президента, напрацювання Кабінету міністрів, спільні напрацювання комітетів Верховної Ради. Документ структурований і враховує всі вектори розвитку країни", – сказав він.

Програма уряду – це "дорожня карта", реакція уряду на низку проблем, які сьогодні стоять перед нашою країною в короткостроковій перспективі, а також це план дій на середньо- і довгостроковий період. У програмі задекларовано продовження Україною шляху євроінтеграції за допомогою посилення курсу співробітництва в рамках "Східного партнерства" і забезпечення відповідності України критеріям членства в ЄС, оновлення положень Угоди про асоціацію, впровадження стандартів НАТО.

В тренді
Підозра Медведчуку: куму Путіна інкримінують серйозну статтю
Віктор Медведчук. Фото: REUTERS/Gleb Garanich

Програма передбачає, що уряд продовжить цифровізацію державних послуг. Зокрема, заплановане введення щонайменше 200 державних послуг, доступних онлайн. Також Програма містить низку заходів, спрямованих на реінтеграцію тимчасово окупованих територій.

Реклама

Програма також передбачає підтримку національного виробника, розробку і впровадження стимулів для розвитку бізнесу в Україні. Профільні відомства серед іншого мають зайнятися наступними напрямками:

  • збільшення кількості зайнятих осіб в малому і середньому бізнесі;
  • середньорічне зростання фізичних обсягів експорту мінімум на 5%;
  • збільшення питомої ваги експорту товарів в ЄС в загальному обсязі експорту товарів;
  • здійснення переходу від експортно-сировинної спрямованості до технологічної;
  • проведення прозорої приватизації державних підприємств;
  • 10% валового внутрішнього продукту України формуватиме IT-галузь;
  • забезпечення фінансування сектору безпеки і оборони на рівні не менше 5% запланованого обсягу ВВП;
  • щорічний перерахунок пенсій 11 млн пенсіонерів;
  • спрощення порядку призначення субсидій.

Як повідомляли новини "Сьогодні", Рада забракувала програму діяльності Кабміну. Цей документ описує основні пріоритети діяльності уряду. Прем'єр раніше запевняв, що програма реалістична і передбачає відновлення економічного зростання. В той же час Шмигаль подякував Раду за рішення доопрацювати програму діяльності Кабміну.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти