Зміни в мовну статтю закону про освіту вноситися не будуть – Парубій

9 грудня 2017, 17:32

Парубій заявив, що для Верховної Ради нинішнього скликання питання національної ідентичності та історичної пам'яті стало одним з ключових

Наконференціїдо Днямісцевогосамоврядуванняу ЛьвівськійобластіголоваВерховноїРадиАндрійПарубійзазначив,щоніякізміни в сьому статтю Закону "Про освіту" вноситися небудуть.Проповідомляєпрес-службаВерховноїРади.
ЗасловамиПарубія,положеннясьомої,т.зв."мовної"статтісталипредметомдискусії нетількивУкраїні,алеівміжнародному співтоваристві.

Головаукраїнськогопарламентуповідомив,щорозмовлявзпредставникамиВенеціанськоїкомісії: "і було погоджено, що сьома стаття Закону "Про освіту" змінюватися не буде". "Вона залишиться в прийнятій редакції", – підкреслив Парубій.

ГоловаРадинагадав,щопередприйняттямЗакону"Про освіту"проходиликруглістоли,учасникиякихне моглиприйтидо спільної думки,томуприрозгляді"Законупро освіту"було створено робочу групу,завдяки чомусторони"змогливийтинакомпромісне формулювання, якезодного боку,захищаємовунаціональнихменшин,аз іншого-робитьобов'язковою умовоюдлявсіхвивченнядержавної мови".

Реклама

Парубійзаявив,щодляВерховноїРадининішньогоскликанняпитаннянаціональноїідентичностітаісторичноїпам'ятісталооднимзключових.Вінтакожзазначив,що"колимиговоримопро війнузРосійською імперією,торозуміємо,щовійнаспочаткуйдезарозумідушілюдей,апотімйдутьтанки".

"І якщо ми не зможемо здобути перемогу за серця і душі наших людей, нам буде дуже важко перемогти у війні мілітарній", – підкреслив він.

Нагадаємо, 8 грудня Венеціанська комісія прийняла рішення стосовно положень нового Закону України "Про освіту"  щодовикладаннядержавною мовою,мовоюменшинта іншими мовами.

В тренді
Зеленський змінив апарат РНБО – подробиці

Раніше Венеціанська комісія постановила, щоугорськийзаконпровищу освітувціломувідповідаєєвропейськимнормам,алейогозміненийваріант,якийпосилюєправилащодоіноземнихвузів,міститьдеякі"дужепроблематичні"положення.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти