Зміни до Конституції можуть розглянути на цьому тижні, але голосів поки немає – депутати

2 липня 2014, 13:22

Інна Оносова

Якщо не почати розгляд змін до Конституції на цій сесії, то внести зміни до Основного закону можна буде тільки у 2015 році

У ВерховнійРадіУкраїнидо кінця тижняможуть поставити нарозглядзміни до КонституціїУкраїни.Але деякідепутати вважаютьвносятьсяпропозиціїпідсилюютьповноваженняпрезидентаі відмовляютьсяза нихголосувати.

Про цеу коментарях "Сегодня.ua" заявиликількаопитанихдепутатів.

"Назва уних одне,а сутьінша.Говорилипро децентралізацію,аза фактомотримуємоузурпацію владипрезидентом.Наприклад,тампередбачено, щопрезидентодноосібно,без парламенту,будепризначатив Антимонопольнийкомітет,якийможе"вбити"будь-який бізнес.Президентхочеповністюпід свійконтрользабративесь силовийблок,послабитирольпарламентуу призначеннісиловогоблоку.Пропонується скасуватирайонні таобласні адміністрації,анаїхмісце поставитипредставниківпрезидента,якібудутьдивлятьсяз ще більшимиповноваженнями,ніжліквідованіглавиадміністрацій.Аджеу нихз'явиться правопризупинятидію рішеннямісцевих раді навітьїх розганяти.Такожу змінахпропонується, щобпрезидентбеззгоди парламентуміг звільнитиГенеральногопрокурораУкраїни.Це мипроходилив 2010 році,коли ВікторЯнуковичмав такіжповноваження",- заявив народнийдепутатз фракції "Батьківщина" АндрійПавловський.

Його колега,народнийдепутатАндрійСенченко("Батьківщина") заявив,що покищо голосіву парламентіза внесеннязмін до Конституціїнемає.

НароднийдепутатЮрійМірошниченко (позафракційний) говорить,що депутати незнають,колибудутьвноситисянарозглядзміни до Конституції.За його словами,керівництво парламентуобіцялонацьому тижні -3або 4липня, але,можливо, вони будутьрозглядатисяпізніше.

"Наінших трьохпленарних тижняхвони повинніобов'язково бутирозглянуті.Інакше,якщо мибудемо розглядатиїх восени,то нампотрібні будутьдляцього двісесії парламентуі, відповідно,ми тількив 2015 роцізможемовнестиякісь змінидо Конституції.Алюдичекаютьдецентралізації тазмінивже зараз",- пояснивМірошниченко.

За його словами, наступного рокупісля парламентськихперевиборівможе вжебути новийсклад Верховної Ради,якийскаже,щоне приймавнасебе зобов'язаньповнесеннюзмін до Конституції.

"Тому заразтребапроголосуватизміни в першомучитанні,щоб мимоглинаправити до Конституційного судуїх івосениприйняти300голосами.Алея нерозумію,чомузатягуєтьсяпитання прийняттязміні чомуми їх необговорили ззалученнямгромадськості.Обговоренняйшлодоситькулуарно,іколия вцейпонеділоку президентазапитав, чомуне вносятьсязміни,товін сказав,щоїх щеобговорили.вінсказав,щозбиравсяз представниками фракційі обговорював",- уточнивМірошниченко.

У своючергу народнийдепутатТетянаБахтєєва (фракціяПартіїрегіонів)заявила,що зміни до Конституціїщевпроцесі вивченнядепутатами.

"Нашафракціяще їхвивчає.Думаю,що вони будутьголосуватисявчетвер3 липня.Але ми щене вирішилина фракції, чи підтриматизміни.Тамйдетьсяпро децентралізацію,російськоюмовою івиборахнамісцях.Тампередбаченийпрезидентськийконтроль.Особистоящечитаюпроектзмін до Конституціїі конкретноглибокоїх щене вивчав",- зазначилаБахтєєва.

У фракціїКомпартіїповідомили,що підтримуватизміни до Конституції,вяких"посилюєтьсядиктатурапрезидентськоївлади",не будуть.

Нагадаємо,середнововведень,які
президент запропонуваввнестивОсновнийзакон  – ліквідаціяОДА,появавиконкомів,податкинамісцевосцямиігарантіїдляпарламентської опозиції.

Реклама

В тренді
Зеленський розповів, що думає про майбутню зустріч Путіна та Байдена

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти