Виборців 35 мільйонів, а в списках – 30: куди поділися ще п'ять мільйонів

21 березня 2019 11:38

Велика кількість українців не зможуть взяти участь у виборі президента України – в Держреєстрі назвали причину

В Україні нараховується понад 35 мільйонів виборців, хоча проголосувати зможуть лише 30. Навіть Центрвиборчком закупив 60 мільйонів бюлетенів на два тури виборів (по 30 млн на кожен тур). Керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах пояснив в інтерв'ю сайту "Сегодня", що ще п'ять мільйонів осіб не внесені до виборчих списків – або вибули з реєстрації, або знаходяться на окупованих територіях.

Реклама

Він уточнив що за станом на 28 лютого в реєстрі виборців зафіксовано 35 млн 560 тис. 427 виборців, проте є велика кількість українців, які не зможуть взяти участь у виборах президента.

"Іноді нас питають: чому в реєстрі 35 мільйонів виборців, а в списки виборців на дільницях ви включаєте трохи менше 30 мільйонів? Пояснюю: 35 мільйонів – це всі громадяни України, які мають право голосу і проживають як на території нашої країни, так і за кордоном. Причому, кажучи про території України, ми, зрозуміло, враховуємо Крим, Севастополь і тимчасово окуповані райони Донецької і Луганської областей. На цих територіях вибори не організовуються і не проводяться, виборчі дільниці не створюються. Тому, природно, мешканці, зареєстровані в АРК і ОРДЛО у виборчі списки не вносяться", – сказав Стельмах.

Він пояснив, що в списки також не вносяться ті громадяни, які знялися з реєстрації і мають в реєстрі позначку "вибув".

"Якщо відняти ці категорії громадян від загального числа, виходить цифра в районі 30 мільйонів. На жаль, у нас також в цілому відбувається зменшення кількості виборців – з природних причин. Тобто число тих, кому виповнюється 18 років, менше померлих. Якщо взяти січень 2018 го року та січень 2019 го, то побачимо різницю більше ніж 220 тисяч в сторону зменшення виборців ... ", – підкреслив чиновник Держреєстру.

Як вже розповідав Стельмах, на виборах не зможуть проголосувати мільйон українців через те, що знялися з реєстрації за місцем проживання і не є зареєстрованим користувачем в новому місці. За його словами, на це люди йдуть або заради субсидій, або банально студенти після закінчення навчання не повертаються додому і залишаються в великих містах без реєстрації.

Читайте повний текст інтерв'ю з Олександром Стельмахом.

Реклама

Відзначимо, що до виборів залишилося 10 днів, але вибір між рекордним числом кандидатів (39) не єдина проблема – до кабінки голосування ще потрібно дійти без зайвих проблем. Сайт "Сегодня" пояснив, що робити, якщо вас немає в списках виборців, і як проголосувати за кордоном.

Також дивіться в сюжеті "Сегодня", як проголосувати на виборах президента, якщо переїхав в інше місто.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти