Через повернення Росії: делегація України не їде на ПАРЄ

23 вересня 2019, 19:34

Делегація від Верховної Ради відмовилася брати участь в осінній частині сесії Парламентської асамблеї Ради Європи

Українська делегація вирішила не брати участі в осінній частині сесії Парламентської асамблеї Ради Європи і відмовилася від участі в урочистих заходах з нагоди 70-річчя Ради Європи.

Реклама

Таке рішення було прийнято через повернення делегації РФ без виконання вимог резолюцій ПАРЄ, повідомила на своїй сторінці в Facebook глава української делегації Єлизавета Ярько.

Читайте також: Повернули Росію – пішла Україна: що потрібно знати про скандал в ПАРЄ

"З огляду на те, що значна частина території нашої держави залишається окупованою, а збройна агресія РФ не припиняється, вважаємо неможливим участь української делегації в урочистостях з нагоди святкування 70-річчя Ради Європи та вважаємо таке святкування несвоєчасним", – йдеться в заяві української делегації в ПАРЄ.

Додатково до цього делегація відмовилася подавати повноваження нової української делегації на затвердження під час осінньої частини сесії ПАРЄ з 30 вересня по 4 жовтня 2019 року.

Реклама

"Зазначене буде способом реагування України на повернення Російської Федерації в сесійну залу ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, схвалених у відповідь на російську агресію проти України", – йдеться в заяві.

Водночас українська делегація буде разом з партнерами по Асамблеї шукати "спільні підходи і рішення, які дозволили б повернути ПАРЄ її репутацію важливого зразка демократії, верховенства права та захисту прав людини і свобод в Європі".

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Делегати закликають ПАРЄ підтвердити обов'язковість всіх рішень і вимог, викладених у резолюціях Асамблеї щодо засудження агресії РФ проти України, і про ситуацію з правами людини на окупованій Росією території України, які були прийняті ПАРЄ під час неучасті Росії в роботі РЄ в останні роки.

Реклама

Крім того, українці закликали делегації інших держав-членів РЄ провести розширені консультації щодо розробки ефективних механізмів відповідальності держав-порушників статутних документів РЄ і норм міжнародного права.

Зокрема, Франції, яка зараз головує в Комітеті міністрів РЄ, запропонували ініціювати консультації за участю президента Еммануеля Макрона та інших зацікавлених сторін "для широкого обговорення шляхів повернення довіри до РЄ та інституційної, а також моральної кризи РЄ, яка виникла в результаті добровільної та безпідставної відмови комітету міністрів і Асамблеї наполягати на дотриманні Росією принципів і стандартів РЄ".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти