Через люстрацію в податковій і прокуратурі утворилася нестача кадрів – заступник голови фракції БПП

12 травня 2015, 17:59

Блок Петра Порошенка виступає за зміни до закону про люстрацію

У податковій службі та прокуратурі не вистачає кадрів через люстрацію в Україні. Про це повідомив сьогодні заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" у Верховній Раді Ігор Кононенко.

Реклама

"За податкової у мене є інформація, що є проблема з кадровим резервом тому, що багато професійні люди потрапили під люстрацію, і це є проблемою. Так само і в ДСНС, така ж ситуація і в органах прокуратури. У мене є інформація по місту Києву, там близько 40 прокурорів різних рівнів підпадають під люстрацію і серед них дуже кваліфіковані фахівці", – заявив Кононенко.

При цьому він також зазначив, що БПП виступає за зміни до закону про люстрацію.

"Наша політична сила вважає, що закон про люстрацію сьогодні потребує змін. Це збігається з точкою зору Венеціанської комісії, тому як тільки це буде винесено в зал – будемо визначатися", – сказав нардеп.

Нагадаємо, 16 квітня Конституційний суд відклав розгляд справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади" на невизначений період.

Реклама

"КС ухвалив рішення задовольнити клопотання про відкладення судового засідання. Про дату і час наступного засідання буде оголошено пізніше", – сказав голова Суду Юрій Баулін.

Як повідомлялося, з клопотанням про перенесення слухання цієї справи в КС звернувся народний депутат Леонід Ємець ("Народний фронт"). Своє клопотання він мотивував тим, що до Верховної Ради внесено законопроект про внесення змін до закону про люстрацію, який зніме питання, що піднімаються в конституційних поданнях.

Як відомо Конституційний суд приступив до слухання справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади". З поданнями з даного питання до КС звернулися Верховний суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів. Всі три подання об'єднані в одне конституційне провадження.

Так, Верховний суд у своїх уявленнях піднімає питання про конституційність положень цього закону, що стосуються заборони для певних осіб, щодо яких здійснюється люстрація, протягом 10 років займати посади.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

Мова йде про осіб, які займали сукупно не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року за 22 лютого 2014 року посади члена Вищої ради юстиції (крім голови Верховного суду України), члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника.

Реклама

Вказана заборона застосовується до осіб, які займали ці ж посади в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року і не були звільнені в цей період за власним бажанням.

Крім того, оскаржуються положення даного закону про заборону займати посади для суддів, які винесли рішення проти учасників євромайдан.

У поданні 47 народних депутатів мова йде про конституційність положень закону про заборону займати посади для осіб, які протягом не менше одного року в період з 25 лютого 2010 року за 22 лютого 2014 року займали посади президента, прем'єр-міністра України, членів уряду, голови Національного банку України, керівників силових структур, голови адміністрації президента.

Депутати оскаржили аналогічний заборона щодо осіб, які займають зазначені керівні посади в органах влади в період з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року, а також працівників правоохоронних органів, слідчих, оперативних працівників, працівників органів прокуратури, які брали участь у затриманні осіб, звільнених від кримінальної або адміністративної відповідальності відповідно до законів про амністію, складали на них рапорти і протоколи про адміністративне правопорушення.

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про очищення влади. 9 жовтня президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти