Підсумки Ради: новий закон про держслужбу, контррозвідка прикордонників і вільний доступ до інформації про тарифи ЖКГ

Сьогодні парламент прийняв у цілому новий закон про державну службу

Сьогодні Верховна Рада прийняла історичний закон про державну службу, відкрила доступ безкоштовний доступ громадянам до інформації про ціни та тарифи на електроенергію, газ, теплопостачання та водопостачання і дозволила прикордонникам займатися контррозвідкою.

Новий закон про держслужбу

Реклама

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 2490 "Про державну службу". Закон набуде чинності 1 травня 2016 року.

Як заявив голова Верховної Ради Володимир Гройсман, це – історичне рішення.

"Історичне голосування, без перебільшення. Ми довго йшли до цього", – сказав він.

Реклама

"Закон, який дасть можливість побудувати систему, в якій почнуть формуватися професійні кадри в сфері державного управління", – охарактеризував його Гройсман.

Гройсман зазначив, що за кілька років функціонування цієї системи Україна отримає нову і якісну державну службу.

З прийняттям закону № 2490 "Про державну службу" в Україні значно скоротиться кількість чиновників. Статус держслужбовців втратить патронажна служба – прес-секретарі, помічники і радники.

Реклама

Після прийняття закону вищий корпус держслужби (заступники міністрів, керівники Апарату президента (АП), уповноважені ВР, члени ЦВК тощо) отримають категорію "А". При цьому, як говориться в законі, чиновники категорії "А" повинні мати ступінь магістра, загальний стаж роботи не менше семи років, досвід роботи на посадах державної служби категорій "А" або "Б".

Керівники підрозділів Кабміну, АП, апарату Ради тощо отримають категорію "Б". Всі інші чиновники – категорію "В". Крім того, держслужбовці категорії "А" матимуть 1-й, 2-й або 3-й ранг, "Б" – 4-й, 5-й, 6-й ранг, "В" – 7-й, 8-й, 9-й ранг. Від рангу і категорії будуть залежати розмір зарплати та вимоги до чиновників.

Відповідно до закону, державний службовець не може бути членом політичної партії, проводити чи брати участь у передвиборній кампанії. Якщо чиновник захоче балотуватися в депутати – на час кампанії він повинен піти у неоплачувану відпустку. Крім того, держслужбовці не мають права проводити і брати участь у страйках.

Як розповів експерт реанімаційному пакету реформ Микола Виговський, в результаті закону з'явиться нова посада – державний секретар. Саме він буде призначати керівників апаратів міністерства. Держсекретаря і чиновників класу "А" (заступники міністрів, керівники Апарату президента (АП), уповноважені ВР, члени ЦВК тощо) буде вибирати на конкурсі спеціальна комісія.

Доступ до інформації

Верховна Рада прийняла законопроект №2505а "Про особливості доступу до інформації в сферах постачання електроенергії, природним газом, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, питного водопостачання та водовідведення", який зобов'язує державні органи влади та органи місцевого самоврядування забезпечувати безперешкодний безкоштовний доступ громадянам до інформації про ціни та тарифи на електроенергію, газ, теплопостачання та водопостачання.

Закон, зокрема, передбачає, що доступ споживачів до інформації повинен бути забезпечений державними органами, органами місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено встановлення тарифів у вищевказаних сферах, а також суб'єктами господарювання, які ведуть діяльність у цих сферах.

Прийнятий документ забезпечить реалізацію споживачами права на безперешкодне й безплатне отримання інформацією про:

• права споживачів, місце і порядок одержання інформації споживачами;

• ціни/тарифи, їх складові для всіх категорій споживачів, зміна цін/тарифів;

• частку і вартість електричної енергії, виробленої генеруючими потужностями (за видами генеруючих потужностей), в оптовій ціні на електричну енергію;

• частина і вартість електричної енергії, виробленої генеруючими потужностями (за видами генеруючих потужностей), в середньозваженої вартості на електричну енергію для споживача;

• зіставлення цін/тарифів на товари (роботи, послуги) в різних регіонах України, а також в Україні та інших державах;

• прогнози зміни цін/тарифів та обґрунтування необхідності таких змін;

• динаміку зміни первісної вартості складових цін/тарифів;

• якісні характеристики товарів (робіт, послуг);

• перелік, вартість та умови надання споживачам додаткових послуг;

• середньомісячний розмір плати для приватного домогосподарства за спожиті товари (роботи, послуги) – за категоріями споживачів;

• розмір заборгованості з оплати спожитих товарів (робіт, послуг), періоди виникнення такої заборгованості – за категоріями споживачів;

• порядок надання та нарахування субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також пільг окремим категоріям громадян;

• інвестиційні програми і джерела їх фінансування, залучені кредити і їх цільове призначення;

• заходи з енергозбереження, державні цільові та інші програми енергозбереження.

Законопроектом також пропонується ввести безперешкодний і безкоштовний доступ кожного споживача до інформації про стан розрахунків таким споживачем за спожиті товари (роботи, послуги), у тому числі про заборгованість по оплаті (в разі її наявності), періодах, в яких виникла така заборгованість, відомостях про обчисленні її розміру, пільги і субсидії (у разі їх надання/призначення), а також про фактичні обсяги споживання таким споживачем товарів (робіт, послуг) за попередні періоди.

Така інформація, згідно закону, повинна розміщуватися на офіційних веб-сайтах відповідних держорганів і органів місцевого самоврядування, на інформаційних стендах та в ЗМІ.

Прикордонники будуть займатися контррозвідкою

Верховна Рада прийняла за основу проект закону №3483 "Про контррозвідувальну діяльність", яким пропонується залучити до роботи контррозвідувального підрозділу забезпечення внутрішньої безпеки Державної прикордонної служби України.

"Прийняття законопроекту дасть нам можливість більш ефективно протидіяти і вчасно реагувати на вкрай негативний вплив іноземних спецслужб на персонал прикордонного відомства", – сказав голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко.

Зазначені заходи дозволять органам Служби безпеки України перерозподілити свої сили на пріоритетних напрямках діяльності і отримувати від підрозділів забезпечення внутрішньої безпеки Державної прикордонної служби України первинні результати контррозвідувального пошуку для аналізу, документування та подальшої їх реалізації.

 

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

41793.59

Bitcoin Cash (BCH)

244.95

Binance Coin (BNB)

228.97

Dogecoin (DOGE)

0.09

Ethereum Classic (ETC)

19.76

Litecoin (LTC)

72.9

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
53,90
51,90
52,90
35,90
54,00
53,50
53,50
39,95
55,74
54,29
54,30
36,77
55,79
54,38
54,29
35,99
55,90
53,90
52,90
35,90
59,88
56,79
56,49
37,33
59,99
57,99
56,99
36,60
59,99
57,99
57,99
36,48
59,99
57,99
56,99
36,64
-
51,45
51,22
35,14
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

36.46

Євро (€)

39.66

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти