Підсумки першого засідання конституційної комісії: план роботи і завдання

6 квітня 2015, 14:51

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Робота комісії буде розділена на три блоки: права людини, правосуддя і децентралізація

Робота конституційної комісії буде поділена на три блоки, а наступне засідання відбудеться 15 квітня. Про це за підсумками першого засідання конституційної комісії повідомив її голова і голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

Реклама

"Фактично, ми визначили сьогодні, що буде побудована організаційна структура нашої роботи наступним чином: ми будемо за трьома секторами займатися питаннями прав людини – це буде один блок, реформа правосуддя – другий блок, і третій блок, який є важливим, – це організація державної влади, децентралізація влади і розвиток місцевого самоврядування", – розповів він.

Спікер зазначив, що на засіданні комісії було визначено, що три цих блоки вимагають доопрацювання.

"Конституція є надзвичайно важливим фундаментом всіх інших перетворень і забезпечення незворотності реформ. Тому ми вирішили, що наступне засідання відбудеться 15 квітня, де ми визначимо вже персональний склад робочих груп за трьома напрямками, і далі заплануємо календарний план нашої роботи, оскільки питання децентралізації важливо провести в цьому році до місцевих виборів, тому календарний план буде досить щільним і ми все зробимо для того, щоб робота комісії була достатньо ефективною", – сказав він.

Гройсман підкреслив, що комісія працюватиме блоками, і вже за ступенем їх готовності буде приступати до процедури імплементації та прийняття рішень в рамках парламенту.

Реклама

"Я думаю, що найперший блок, який може бути досить швидко напрацьований – це децентралізація, в тому числі і на базі тих змін, які колись були підготовлені і минулого року внесені президентом до парламенту, і за якими вже є позитивні висновки Венеціанської комісії", – сказав Гройсман.

Він зазначив, що важливо забезпечити інклюзивність цих змін.

В тренді
Росія хоче почати нову війну з Україною: у США назвали причину

"Йдеться про те, що треба робити Конституцію не для когось персонально, а робити для країни і для українців, щоб кожен розумів, як буде далі жити країна, які будуть встановлені правила. І дуже важливо, щоб участь людей у цьому процесі було забезпечено", – підкреслив спікер.

Глава парламенту також зазначив, що з питання децентралізації необхідно зробити все, щоб зміни були оброблені і прийняті до місцевих виборів у жовтні 2015 року.

"Це означає, що до 15 липня, на цій сесії, мають бути проголосовані двічі зміни", – сказав він.

Реклама

Голова парламенту зазначив, що спочатку ці питання потрібно включити до порядку денного і направити на висновок до Конституційного суду і Венеціанської комісії, далі зміни повинні бути проголосовані українським парламентом. Остаточне затвердження 300 голосами має відбутися на наступній сесії ВР, яка починається з вересня, пояснив Гройсман.

Про терміни роботи над двома іншими блоками, спікер ВР зазначив, що необхідно чітко визначити технічні завдання, обговорити з фахівцями етапи проведення цих змін, а потім вже повідомляти суспільству про графік, завдання і способи їх виконання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти