Підсумки тижня: українців почали штрафувати по-новому, а Audi заплатить 800 млн євро за обман

Більшість українців вважає помилкою заборони російських фільмів, Константинопольському патріархату виділена в користування церква в Києві

СУСПІЛЬСТВО

Реклама

23 медалі в 13 видах спорту отримали на III літніх Юнацьких Олімпійських іграх в Буенос-Айресі представники України: 7 золотих, 8 срібних і 8 бронзових.

У березні 2019 року може запрацювати Вищий антикорупційний суд – так вважає директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник. Зараз є 340 кандидатів на посади суддів, але досі не затверджений склад Ради міжнародних експертів.

З 16 жовтня патрульна поліція почала штрафувати водіїв за перевищення встановлених обмежень швидкості руху. За перевищення більш ніж на 20 км / год штраф складе 255 грн. За перевищення більш ніж на 50 км / год – 510 грн. З 8 жовтня патрульна поліція почала використовувати пристрої вимірювання швидкості TruCam. Протягом першого тижня патрульна поліція використовувала їх у пілотному режимі для профілактики і не штрафувала водіїв за перевищення швидкості. 16 жовтня було оформлено 231 справу про адміністративне правопорушення на водіїв за порушення ними швидкісного режиму.

Реклама

57% українців вважають, що заборона окремих артистів і російських фільмів в Україні є помилкою і обмежує права громадян, 27% переконані, що це є необхідним кроком для захисту держави. Про це свідчать дані соцопитування Київського міжнародного інституту соціології. У лютому 2018 років людей, які вважали заборону окремих артистів і російських фільмів помилкою, було 53%, а тих, які відзначали, що це необхідно для захисту держави, – 29%.

209,7 млрд грн витрат на безпеку і оборону уряд передбачає в проекті держбюджету на наступний рік, що на 31,7 млрд перевищує такі витрати в 2018 році. На закупівлю і модернізацію військової техніки у проекті бюджету закладено 17 млрд грн, що на 612,7 млн більше, ніж у цьому році.

Зберігся на рівні 1,1% у вересні 2018 року офіційний рівень безробіття. Про це повідомила Державна служба статистики. Станом на 1 жовтня в Державній службі зайнятості було зареєстровано 287,1 тис. безробітних, а на 1 вересня їх було 292,8 тис. Кількість вакансій у вересні склала 97 тис. (3 людини претендують на 1 вакансію). Середній розмір допомоги на одного безробітного – 2510 грн.

Реклама

Майже 900 українських військових загинули з початку бойових дій у 2014 році на Донбасі в результаті небойових безповоротних втрат, а саме: самогубств і навмисних вбивств. Про це повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Нижчим за епідемічний поріг на 45,8% становить зараз в Києві показник захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. З 8 до 14 жовтня зареєстровано 11,4 тис. хворих на грип і ГРВІ. В установи охорони здоров'я госпіталізовано 110 осіб, з них 94 – діти.

1521542 переселенця з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та АР Крим офіційно враховані станом на 16 жовтня.

Зайняла 83 місце Україна в рейтингу глобальної конкурентоспроможності економіки, піднявшись на шість пунктів у порівнянні з 2017 роком. Всього до рейтингу увійшли 140 країн. Про це свідчить Global Competitiveness Index (GCI), випущений Світовим економічним форумом (WEF). Перше місце в рейтингу займають США. За ними йдуть Сінгапур, Німеччина, Швейцарія, Японія, Нідерланди, Гонконг, Великобританія, Швеція і Данія. Польща знаходиться на 37 місці, Угорщина – 48, Словаччина – 41, Румунія – 52, Туреччина – 61, Молдова – 88. Росія зайняла в рейтингу 43 місце, піднявшись на два рядки в порівнянні з минулим роком.

Побила історичний рекорд 1916 року 16 жовтня температура в Києві. Про це повідомив Український гідрометцентр. На 15-у годину температура становила 23 °. 18 жовтня було зафіксовано ще один рекорд, коли після полудня стовпчик термометра піднявся до 23,1 °, що на 1,3 ° вище попереднього максимуму для цього дня, який був зафіксований у 1967 році. Взагалі ж за перші 18 днів жовтня в столиці встановлено п'ять температурних рекордів. Крім того, метеорологічне літо в столиці тривало 147 днів, що на 28 днів більше норми.

3377 гривень становить вартість одного "пакета малюка" з урахуванням комплектації і транспортування. Економія коштів у порівнянні з розрахунковою сумою (5 тис. грн) склала 33%, або близько 180 млн грн, які регіони зможуть направити на закупівлю додаткової кількості пакетів для забезпечення потреб на початок 2019 року. Потреба в таких пакетах в країні на період вересень-грудень 2018 року становить 114 788 штук.

54% опитаних українців позитивно ставляться до ідеї створення єдиної помісної церкви в Україні, негативно до такої ідеї ставляться – 19% опитаних. Ще 19% заявили, що їм байдуже. Про це свідчать дані опитування, проведеного групою "Рейтинг".

34% опитаних українців довіряють Папі Римському Франциску (16% не довіряють), 30% – патріарху Філарету (17%), 20% – патріарху Варфоломію I (13%), 19% довіряють главі Української греко-католицької церкви архієпископу Святославу (12% ), 16% – предстоятелю УПЦ (МП) Онуфрію (28%), 13% – предстоятелю УАПЦ Макарію (12%).

Відновлено в повному обсязі в даний час поставки теплоносія до Києва, і відновили роботу всі котельні, які не працювали тривалий час через відсутність природного газу. Також триває ліквідація пошкоджень тепломереж, які сталися під час запуску гарячої води, повідомила КМДА.

Залишається у власності держави Андріївська церква в Києві, і в подальшому перебуватиме на балансі Національного заповідника "Софія Київська", а з представниками Вселенського патріархату буде укладено договір про безстрокове користування цим пам'ятником.

5653 вибухонебезпечних предметів вже вилучили в районі 6-го арсеналу Міністерства оборони під Ічнею (Чернігівська обл.), де 9 жовтня сталася надзвичайна подія з пожежею і вибухами, повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій.

ЕКОНОМІКА

16,789 млрд куб. м склав обсяг газу в підземних сховищах України станом на 17 жовтня, такі дані ПАТ "Укртрансгаз".

Зменшився на 24,7% за дев'ять місяців 2018 року імпорт газу з країн Європи в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомили в Укртрансгазі. Відзначається, що це сталося завдяки значним запасам газу в підземних сховищах, створеним до початку сезону відбору.

Не відбувся призначений на 16 жовтня аукціон з продажу права вимоги за кредитним договором, забезпеченням по якому виступає багатофункціональний комплекс "Гулівер" в Києві, зі стартовою ціною 18,177 млрд грн. Про це свідчать дані державного підприємства сетах (OpenMarket). Заявки на участь в торгах подали 10 учасників, проте всі були відхилені. Причини відхилення заявок не вказуються.

19 тис. т кавунів експортувала Україна з липня по вересень. За даними Держстату, це на 4% більше, ніж за весь минулий сезон. При цьому в серпні експортовано 10 тис. т кавунів, а в липні – 6,5 тис. т.

277 млн грн держава вже отримала завдяки продажу майна на аукціонах в рамках малої приватизації, яка триває вже два місяці. Було продано 203 об'єкта. Зараз в реєстрі вже 1151 об'єкт малої приватизації. З них – 885 вже оголошених аукціонів.

Найбільшою компанією за кількістю працівників в Україні стала Укрзалізниця – понад 250 тисяч осіб. Друге місце з більш ніж 70 тис найманих працівників зайняла Укрпошта. Трійку лідерів замикає "АТБ-маркет" – понад 50 тис співробітників.

11,1 тис. тонн цукру експортували за перший місяць поточного маркетингового року українські виробники, що вдвічі менше, ніж у попередньому місяці, – йдеться в повідомленні асоціації "Укрцукор". Основним імпортером українського цукру залишається Узбекистан – 62% від усіх поставок у вересні. Крім того, 17% відвантажень припадає на Молдову і по 8% – на Азербайджан і Таджикистан.

Скоротила на 30% Україна в січні-вересні експорт тепличних томатів у порівнянні з попереднім роком – до 10,7 тисячі тонн, що є історичним мінімумом, повідомили в Українській плодоовочевій асоціації. У грошовому еквіваленті поставки томатів скоротилися на 20% і склали близько 8 млн доларів. У той же час, імпорт томатів в Україну з початку року збільшився в 1,7 рази як у натуральному, так і в грошовому показнику. Зокрема, за січень-вересень 2018 року Україна імпортувала майже 48 тисяч тонн томатів на суму 30,8 мільйона доларів, що також стало рекордним результатом за всю історію незалежності.

569,4 тис. тонн цукру виробили українські цукрові заводи з початку сезону цукроваріння, який стартував 30 серпня. Всього станом на 16 вересня в Україні працювали 37 цукрових заводів з прогнозованих 42. Виробництво цукру в поточному маркетинговому році (МР, вересень 2018 – серпень 2019) очікується на рівні 2 млн тонн, незважаючи на скорочення кількості працюючих заводів.

14,754 млрд грн становить станом на 1 жовтня загальна сума коштів, акумульованих Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Надходження до фонду від регулярного збору за січень-вересень склали 2,61 млрд грн.

55 нелегальних пунктів обміну валюти небанківських фінансових установ виявив НБУ за дев'ять місяців 2018 року. У 2017 році НБУ виявив 115 таких пунктів.

Оголосило позаплановий аукціон з розміщення 9-місячних доларових облігацій внутрішньої держпозики 18 жовтня Міністерство фінансів. На планових аукціонах 16 жовтня обсяг продажів доларових ОВДП склав істотно менше, ніж планувалося. На торгах Мінфін зберіг встановлені раніше рівні прибутковості: 7% по 8-місячних паперах та 7,5% – по довших. Мінфіну 17 жовтня необхідно було виплатити 501 млн дол. за раніше розміщеними доларовими ОВДП, а з початку місяця він привернув 411,4 млн дол. Крім того, до кінця жовтня має погасити ОВДП в євро на суму близько 200 млн євро.

Відповідало ситуації на світовому ринку нафтопродуктів зростання цін на українських АЗС, і воно не було пов'язано з порушенням учасниками ринку антимонопольного законодавства, заявив державний уповноважений Антимонопольного комітету України Валерій Полюхович.

50,3 млн тонн зернових культур з площі 12,5 млн га намолотили українські аграрії станом на 18 жовтня, повідомило Міністерство аграрної політики і продовольства.

6,5 млн га станом на 18 жовтня українські аграрії засіяли озимими зерновими, або 91% до прогнозованих 7,2 млн га.

СВІТ

Є надто ймовірним на даному етапі варіант, при якому Великобританія вийде з ЄС без угоди з Брюсселем, заявив голова Європейської ради Дональд Туск. Великобританії і Євросоюзу в неділю, 14 жовтня, не вдалося досягти принципової угоди про умови Brexit. Великобританія офіційно вийде зі складу ЄС 29 березня 2019 року. Вона може вийти зі складу ЄС після узгодження всіх домовленостей щодо майбутніх відносин або без такого узгодження.

Домовилися про статус Гібралтару після Brexit уряду Великобританії та Іспанії. Цей документ призначений для регулювання статусу Гібралтару – британської заморської території на півдні Іспанії – на час перехідного періоду після виходу Британії з ЄС. Подібні протоколи очікуються також щодо Північної Ірландії і британської військової бази на Кіпрі.

600 тисяч тонн скрапленого газу катарська державна компанія Qatar Petroleum буде щорічно поставляти Китаю в рамках п'ятирічного контракту. Договір почне діяти з січня 2019 року.

Заплатить 800 мільйонів євро автоконцерн Audi в зв'язку з маніпуляціями з показниками викидів шкідливих речовин у дизельних машинах. У групі Volkswagen, до якої входить Audi, пояснили, що рішення про штраф прийняла прокуратура Мюнхена. Очікується, що ця виплата "безпосередньо позначиться на фінансових показниках" Volkswagen і стане "додатковим негативним фактором", який вплине на дані за 2018 фінансовий рік.

14 топ-напрямків у Європі назвав найбільший лоукостер Європи Ryanair, куди можна в 2018 році відправитися за різдвяним духом. Список виглядає так: 1. Единбург (Шотландія). 2. Амстердам (Нідерданди). 3. Страсбург (Франція). 4. Брюссель (Бельгія). 5. Кельн (Німеччина). 6. Прага (Чехія). 7. Берлін (Німеччина). 8. Копенгаген (Данія). 9. Будапешт (Угорщина). 10. Брюгге (Бельгія). 11. Краків (Польща). 12. Мюнхен (Німеччина). 13. Гетеборг (Швеція). 14. Нюрнберг (Німеччина).

Підписала два довгострокових контракту польська державна нафтогазова PGNiG з двома американськими компаніями на поставку скрапленого газу. За умовами контракту, кожна з компаній протягом 20 років буде постачати по 1 млн тонн зрідженого газу щорічно. У минулому році в Польщу прийшли 13 судів із зрідженим газом з США і Катару. Обсяг поставленого в країну СПГ в першому півріччі поточного року виріс на 50%. Його частка в загальному обсязі імпорту склала 18%.

Від 6 до 10 млрд дол можуть скласти втрати страхових компаній США від урагану "Майкл", який досяг південних берегів США минулого тижня, вважають експерти компанії AIR Worldwide, що займається моделюванням катастроф. Урагану була привласнена четверта – передостання – категорія руйнівності. В епіцентрі урагану швидкість вітру досягала 250 км / год. "Майкл" став найпотужнішим ураганом, які досягли суші в цій частині країни, за весь час спостережень – з 1851 року.

3,4 млрд жителів Землі зараз борються за задоволення базових потреб, повідомив Всесвітній банк (ВБ) у доповіді "Бідність і загальне процвітання" за останні два роки. Згідно з даними дослідження, межа бідності в країнах з рівнем доходів нижче середнього становить 3,20 дол. на день, в країнах з рівнем доходу вище середнього – 5,50. ВБ зазначає, що крайнє зубожіння визначається життям менш ніж на 1,90 дол. на день. За даними ВБ, частка людей, що живуть у крайній убогості, скорочується: у 1990 році вона становила 36%, а в 2015 – вже 10%.

Уклали мирову угоду засновник компанії Tesla Ілон Маск і комісія з цінних паперів і бірж США. З угоди випливає, що Маск заплатить 20 млн дол. штрафу. Також три роки він не зможе обіймати посаду голови ради директорів. Конфлікт між Маском і комісією стався через його твіти про можливий відхід Tesla з біржі, які вплинули на вартість акцій компанії.

Близько 5 млн доларів угорський уряд виділить у 2019 році на підтримку працівників освіти Закарпаття, зокрема – угорських викладачів.

100 млн євро виділить Німеччина на відновлення інфраструктури в регіонах Іраку і Сирії, очищених від терористів. При цьому 90 млн євро будуть виділені на відновлення інфраструктури Іраку, 10 млн – на відновлення сирійських регіонів Ракка і Дейр-ез-Зор.

У 2023 році НАТО планує запустити новий військовий командний центр, здатний стримувати кібератаки. Він буде складатися з 70 експертів, які отримуватимуть розвіддані й інформацію в режимі реального часу.

Збільшився на 10,8% в цілому статок 10 найбагатших росіян з початку 2018 року. Про це свідчить рейтинг Bloomberg. У рейтингу агентства 12 країн-учасниць. Слідом за Росією йдуть США. Статок топ-10 американських мільярдерів з початку року зріс на 7,5%. Третє місце зайняла Великобританія, де цей показник збільшився на 3,4%. В інших країнах-учасницях рейтингу статок топ-10 мільярдерів зменшився. Найбільше в Китаї – на 27,6%.

1700 новітніх роботів представлені в Японії на Всесвітньому з'їзді роботів. Всі вони в тій чи іншій мірі здатні замінити людей при виконанні повсякденних справ.

За 556 тис. і 496 тис. доларів, що в 17 разів перевищує їхню початкову вартість, на аукціоні Sotheby's продано дві пляшки вина Romanee Conti 1945 року з винограду піно нуар. Унікальність цього вина в тому, що воно виготовлено з останнього не щепленого від філоксери врожаю з Бургундії.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

37853.09

Bitcoin Cash (BCH)

222.56

Binance Coin (BNB)

227.59

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum Classic (ETC)

18.7

Litecoin (LTC)

69.78

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
54,00
53,50
53,50
39,95
54,90
52,90
53,90
35,90
55,74
54,29
54,30
36,77
55,79
54,38
54,29
36,99
55,90
53,90
52,90
35,90
59,99
57,99
56,99
36,72
59,99
57,99
57,99
36,73
59,99
57,99
56,99
36,64
60,49
57,79
56,49
36,83
-
51,63
51,49
34,93
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

36.36

Євро (€)

39.82

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти